Atrakcje turystyczne Jerutki

Wyniki 1 - 10 spośród 50 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Jerutkach
Rezerwat został powołany w celu ochrony starodrzewu mieszanego, który złożony jest ze świerka, dębu i sosny.
(~5.9 km)
 
Cmentarz ewangelicki w Szczytnie został założony w połowie XIX wieku. Na chwilę obecną nie zachowało się wiele nagrobków, a cmentarz bardziej przypomina park, jest ogrodzony tylko częściowo.
Szczytno (~9.8 km)
 
Cmentarz uważa się za dobrze zachowany i jest wpisany do rejestru zabytków. W roku 1992 nekropolia została odrestaurowana. W narożnikach rosną dęby, cmentarz jest otoczony kamiennym, niewysokim murem.
Szczytno (~9.8 km)
 
Po odbudowie hotel zaczął funkcjonować pod nazwą Hotel Leśna. Pokoje Hotel oferuje łącznie 70 miejsc noclegowych i działa przez cały rok. Pokoje zlokalizowane są zarówno w hotelu jak i bungalowie. Są to pokoje jednoosobowe oraz dwuosobowe...
Szczytno (~9.9 km)
 
 
Jak sama nazwa wskazuje, pochowani są tutaj głównie żołnierze radzieccy, ale znaleźć można i groby żołnierzy niemieckich.
Szczytno (~9.9 km)
 
Wyższa Szkoła Oficerska im. Franciszka Jóźwiaka-Witolda została powołana w roku 1972. Następnie w roku 1989 szkołę przekształcono w Wydział Porządku Publicznego Akademii Spraw Wewnętrznych, a w roku 1990, gdy Milicję zastąpiono Policją, szkoła ostate
Szczytno (~10.6 km)
 
Większość z pochowanych tutaj żołnierzy zginęła w czasie walk granicznych na rzekami Omulew oraz Orzysz w roku 1915. Spoczywają tutaj również ci, którzy później zmarli w lazarecie w wyniku odniesionych ran wojennych.
Szczytno (~11.6 km)
 
Celem utworzenia omawianego użytku ekologicznego jest ochrona pozostałości ekosystemów, które mają ogromne znaczenie dla zachowania biologicznej różnorodności. Na terenie użytku występują liczne gatunki ptaków oraz płazów znajdujące się pod ochroną..
Szczytno (~11.9 km)
 
 
Chata jest trójdzielna, z wejściem znajdującym się we frontowej ścianie. Obiekt stoi szczytem do drogi, co jest bardzo typowe dla większości domów na wsi (działki dawniej były wąskie). We wnętrzu znajduje się sień z tak zwaną czarną kuchnią...
Szczytno (~11.9 km)
 
Jako pierwsi na cmentarzu tym pochowani zostali Samuel Szczech i Michael Gerlach. Ich groby zdobią żelazne kute krzyże. Ostatni raz pogrzeb na omawianym cmentarzu odbył się w roku 1960, a rok później cmentarz został zamknięty.
Szczytno (~12 km)
 
Atrakcje turystyczne Jerutki
Wyniki 1 - 10 spośród 50 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Jerutkach

Podziel się

Atrakcje turystyczne Jerutki
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2021 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail