Ulice w Mikołajkach

W Mikołajkach znajduje się wiele ulic, ale kilka z nich to ulice szczególnie godne uwagi.

Ulica Mrągowska jest ulicą jedno-jezdniową, jest to główna ulica w miejscowości. Jest ona wybrukowana na odcinku od mostu do wiaduktu kolejowego. Ulica ta swój początek ma przy moście nad Jeziorem Mikołajskim i zawiedzie nas aż do granic miasta. Ulica ta została wyznaczona już początkiem XV wieku i funkcjonowała jako część traktu, który łączył ówczesne Kozłowo z Sensburgiem. W roku 1516 wybudowany został most, jaki był swoistym przedłużeniem ulicy i łączył Kozłowo z Mikołajkami. W roku 1911 wybudowano wiadukt kolejowy nad ulicą. W latach 30. XX wieku całą drogę do Mrągowa, a zatem i obecną ulicę Mrągowską wybrukowano. Niedaleko ulicy Mrągowskiej znajdują się liczne pensjonaty i park miejski.

Ulica 3 Maja jest w całości ulicą wybrukowaną. Jest to jedna ze staromiejskich ulic w miejscowości. Nazwa ulicy pochodzi oczywiście od daty pierwszej polskiej konstytucji pochodzącej z roku 1791. Przy ulicy tej znajdują się piękne staromiejskie kamienice oraz poczta.

Ulica Michała Kajki jest zdecydowanie jedną z bardziej znanych mikołajskich ulic. Ciągnie się ona od placu Wolności aż do samych granic miasta i jest najdłuższą ulicą w Mikołajkach. Przy ulicy też mieści się parę pensjonatów. Nazwa ulicy pochodzi od największego poety mazurskiego jakim był Michał Kajka.

Ulica Kolejowa to jedna z głównych ulic w Mikołajkach. Zaczyna się ona przy moście nad Jeziorem Mikołajskim, a dalej ciągnie się po dworzec kolejowy. Część ulicy Kolejowej jest wybrukowana. Za czasów PRL-u obecna ulica Kolejowa nosiła nazwę ulicy Lenina.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Ulice w Mikołajkach
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2021 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail