Odkrywamy Mazury – najprawdziwszy cud natury!

Przyjeżdżając na Mazury, musimy liczyć się z tym, że atrakcji na pewno nam nie zabraknie – warto wobec tego zarezerwować nieco dłuższy pobyt. Jest to wyjątkowo ciekawy obszar zarówno pod względem przyrodniczym, kulturowym jak i historycznym. Odkrywanie tego zakątka warto rozpocząć od krótkiej podróży w czasie do osady plemienia Galindów, przepełnionej magią i mistycyzmem minionych epok. Galindowie to lud zamieszkujący tereny położone wokół jeziora Bełdany. W mazurskiej wsi Iznota powstał skansen odwzorowujący osadę plemienia. Odwiedzając to miejsce można odczuć, jakby naprawdę przeniosło się w przeszłość. Zadbano o cały szereg atrakcji, które dodatkowo pozwalają poczuć klimat dawnych dni. Można na przykład wypożyczyć zwierzęce skóry, zorganizować leśną wyprawę z włóczniami, nauczyć się gry na bębnach albo przeżyć pełen wrażeń napad rabunkowy na przejeżdżający z turystami autobus. Można zobaczyć również Komnatę Bursztynową, Lochy Demonów, Grotę Perkuna oraz Jaskinię Hazardu, czyli salę przeznaczoną do gry w kości Jaćwingów.

Ponadto, w osadzie znajdują się także dokładnie odwzorowane uroczyska leśne, kamienny krąg, święty gaj, studnie głodowe, czakram oraz łodzie Galindów. W osadzie można spotkać ludzi przebranych w historyczne stroje, którzy kultywują pradawne wierzenia i obrzędy.

Szlakiem mazurskiej przyrody

Po historycznej podróży pora na nieco współczesności. Będąc na Mazurach, nie można nie zachwycić się przepięknymi krajobrazami, które stanowią ich nieodłączny element. Aby móc się nimi w pełni nacieszyć, warto wybrać się na spływ kajakowy rzeką Krutynią, który jest uznawany nie tylko za jeden z najatrakcyjniejszych szlaków w Polsce, ale za jeden z najpiękniejszych w całej Europie. Jego długość to ponad 90 kilometrów. Szlak przebiega między innymi przez Mazurski Park Krajobrazowy oraz Puszczę Piską.

Planując nieco dłuższy pobyt na Mazurach, warto się zatrzymać w Klubie Mila Kamień, malowniczo położonym nad Bełdanami ośrodku wypoczynkowym. Położony w tak wyjątkowym otoczeniu ośrodek to idealne miejsca na mniej czy bardziej wypoczynek. Znaleźć tu można komfortowe drewniane domki oraz miejsca parkingowe dla przyczep campingowych i camperów. Ośrodek przygotował także pakiety m.in. rodzinne wakacje na Mazurach czy rodzinne weekendy. Klub stanowi doskonałą bazę wypadową do poznawania mazurskich zakątków, zarówno drogą wodną jak i lądową. 

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Mikołajki – wiedza „w pigułce”
Mikołajki – wiedza „w pigułce”
Mikołajki (~0 km)
Kościół Świętej Trójcy
Kościół Świętej Trójcy
Mikołajki (~0.1 km)
Ewangelicki Kościół pw. Świętej Trójcy
Ewangelicki Kościół pw. Świętej Trójcy
Mikołajki (~0.1 km)
Trasa rowerowa
Trasa rowerowa
Mikołajki (~0.2 km)
Hotel Santa Monica***
Hotel Santa Monica***
Mikołajki (~0.3 km)
Ulice w Mikołajkach
Ulice w Mikołajkach
Mikołajki (~0.3 km)
Kościół św. Mikołaja
Kościół św. Mikołaja
Mikołajki (~0.4 km)
Kościół św. Mikołaja
Kościół św. Mikołaja
Mikołajki (~0.4 km)
Zaduszki Żeglarskie w Mikołajkach już wkrótce!
Zaduszki Żeglarskie w Mikołajkach już wkrótce!
Mikołajki (~0.5 km)

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Mazury cudem natury...
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2021 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail