Jezioro Domowe Duże


Wikipedia, fot. Czach

Jezioro Domowe Duże zwane jest także jeziorem Długim. W dawniejszych czasach nazywano je również Szczycieńskim oraz Dom Duży. Jezioro w całości mieści się w granicach Szczytna położone nieopodal ruin zamku krzyżackiego. Jest to bardzo lubiane miejsce wypoczynku ze względu na położenie oraz plażę miejską z kąpieliskiem. Jezioro ma powierzchnię 51 hektarów, jego maksymalna głębokość wynosi około 5,5 metra. Jezioro łączy się na wschodzie z Domowym Małym poprzez kanał o długości 50 metrów.

Na jeziorze znajdują się trzy porośnięte trzciną wyspy, niewielkich rozmiarów i podmokłe. Wspomniana piaszczysta plaża miejsca zorganizowana jest na krańcu wschodnim. Znajdują się tu także takie atrakcje dla plażowiczów jak dużych rozmiarów oświetlone molo, gdzie można usiąść na ławkach, boisko do siatkówki plażowej, bulwar. Jest również przystań wodna oraz ośrodek sportowy. W czasie lata istnieje możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych jak przykładowo kajaki czy rowerki. W okolicy jeziora nie brakuje ścieżek rowerowych i spacerowych. W omawianym jeziorze zazwyczaj można się kąpać - zakaz zaczyna obowiązywać, gdy zakwitają glony.

Jezioro jest miejscem występowania takich gatunków ryb jak sandacz oraz okoń, zarybiane jest również sumem, ponadto można złowić leszcza, karpia, płoć, szczupaka. Choć jezioro jest popularne wśród wędkarzy, nie jest ich szczególnie dużo. Należy pamiętać o tym, iż ze względu na lęgi ptaków wprowadzony jest całkowity zakaz łowienia w trzcinowiskach.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Jezioro Domowe Duże
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2021 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail