Agroturystyka Pensjonat W Cieniu Słońca

brak opinii
» Opinie
» Dodaj
Agroturystyka Pensjonat W Cieniu Słońca
Zdjęcia (8)
Cena od:
50 PLN
Typ obiektu:
Agroturystyka, Pensjonat,
Adres:
59-610 Wleń
Radomice 16
Telefon(y):
75 789 85 60
691 244 488
Powołaj się na serwis Hotelisko.pl. Dziękujemy
Doba hotelowa:
13:00 - 13:00
 
 
» Informacje
» Galeria
» Opinie

Cennik usług

Pokój Ilość Cena od Cena do
2 - osobowy 2 50 70
4 - osobowy 1 50 75
6 - osobowy 1 50 80
* ceny pokoju za osobę

Oferta

Dla naszych Gości przygotowaliśmy komfortowe, przytulnie urządzone pokoje z łazienkami, w każdej łazience jest toaleta, umywalka z blatem, duża kabina prysznicowa. Wszystkie pokoje wyposażone są w stałe łącze internetowe. Do wyłącznej dyspozycji Gości jest w pełni wyposażona kuchnia i duża jadalnia z kominkiem. W sali kominkowej jest sprzęt grający z radiem i gramofonem oraz kolekcja starych winylowych płyt, jest także stałe łącze internetowe. Nigdzie nie ma telewizorów.

Do domu przylegają dwa tarasy, jeden pod południową ścianą, na którym można skorzystać z kąpieli słonecznych, a drugi, od strony zachodniej, na który można wyjść z sali kominkowej i pobiesiadować gdy jest ładna pogoda.

W ogrodzie jest miejsce na ognisko. Ognisko można też rozpalić na naszej łące, pięknie położonej na południowym stoku, powyżej zabudowań. Parking jest przy drodze asfaltowej, przy wejściu na teren naszego siedliska. Dom posiada własną oczyszczalnię ścieków i przyjazny środowisku system ogrzewania oparty na pompie ciepła i kominku z płaszczem wodnym.

Segregujemy śmieci i z taką też prośbą zwracamy się do Gości. Tytoń palimy na zewnątrz budynku. Szanując otaczającą nas ciszę i spokój, "hucznych imprez integracyjnych" nie organizujemy. Pobyty z czworonogami do indywidualnego ustalenia.

Okolice

Radomice są malowniczo położoną wioską na Wzgórzach Radomickich w centralnej części Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Stara, niemiecka nazwa tej wsi brzmi Wünschendorf, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Wioskę Życzeń - brzmi zachęcająco prawda? Z góry Kaczmarka w górnej części wsi roztacza się przepiękna panorama na wszystkie góry w Sudetach Zachodnich. Początki tej osady sięgają średniowiecza i zainicjowane były przez poszukiwaczy złota.

Do dzisiaj można odnaleźć, w bukowym lesie, na stokach Wietrznika, stare sztolnie (nie wszystkie są zasypane!), w których na początku XX wieku eksploatowano głównie złoto a po roku 1945 prowadzono prace związane z rudami uranu. Po drugiej stronie wzniesienia, kierując się w stronę Kleczy, natrafimy na duże wyrobisko, które jest starym, nieczynnym kamieniołomem wapienia i tworzy malowniczy skalny amfiteatr, a z górnej krawędzi roztacza się panorama Karkonoszy. U wlotu do kamieniołomu, od strony południowej można obejrzeć stary, piaskowcowy wapiennik czyli piec do wypalania wapna.

Historycznym "skarbem" Radomic jest zabytkowy kościół filialny p.w. Św. Jakuba i Katarzyny Aleksandryjskiej, wzniesiony w XV wieku z wmurowanymi w ściany epitafiami i płytami nagrobnymi z XVII do XIX wieku. W kościele można obejrzeć odrestaurowany, wyjątkowy gotycki tryptyk ołtarzowy z 1461r. ręki mistrza Dawida Grossmanna z Jeleniej Góry. Przez wieś przebiegają dwa szlaki: pielgrzymkowy szlak Świętego Jakuba, prowadzący do Santiago de Compostela w Hiszpanii, oraz zielony szlak turystyczny - Szlak Zamków Piastowskich

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online we Wleniu

Podobne noclegi

Na Spokojnej
Na Spokojnej
(~21 km)
Villa Wernera
Villa Wernera
(~23.2 km)
Dom Wczasowy Jaś
Dom Wczasowy Jaś
(~21.7 km)

Podziel się

Agroturystyka Pensjonat W Cieniu Słońca
Wleń - atrakcje turystyczne
Park Krajobrazowy Doliny Bobru Park Krajobrazowy Doliny Bobru
(~6.4 km do centrum)
Wieża rycerska Siedlęcin Wieża rycerska Siedlęcin
Siedlęcin (~10.6 km do centrum)
Pałac Barcinek Pałac Barcinek
Barcinek (~7.9 km do centrum)
Archiwum Państwowe - Oddział Archiwum Państwowego we Wrocławiu Archiwum Państwowe - Oddział Archiwum Państwowego we...
Jelenia Góra (~15.4 km do centrum)
Wzgórze Krzywoustego Wzgórze Krzywoustego
Jelenia Góra (~15.7 km do centrum)
Kościół św. Wojciecha Kościół św. Wojciecha
Jelenia Góra (~17.2 km do centrum)
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail