Cena 260 zł za cały obiekt. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
Anielski Zakątek usytuowany jest w niewielkiej wsi Czarnia (zwanej Czarnią Kadzidlańską)
na skraju Puszczy Zielonej w Rezerwacie Czarny Kąt.
Jednym z atutów naszej lokalizacji są niezapomniane widoki, bliskość przyrody i świeże powietrze. Zapewniamy ciszę i spokój. Wieś Czarnia charakteryzuje się rozproszonymi pośród pól i łąk gospodarstwami, co zapewnia nieskrępowaną prywatność.
Dom położony jest na działce 0,6 hektara, który pozostawiamy pod Twoją opieką. Działka w pełni ogrodzona z miejscem na ognisko, tarasem i grillem, własnym sosnowym lasem z trasą dla quadów, placem zabaw i innymi udogodnieniami.
Dom w pełni wyposażony, kuchnia z jadalnią i oryginalnym piecem kaflowym, pokój z kominkiem, kurpiowska sypialnia,
pokój chlebowy z piecem kaflowym, pokój z zapieckiem, łazienka, dwa przedpokoje - łącznie ok. 125m2
Możliwość zakupu u najbliższych sąsiadów:
świeżego koziego i krowiego mleka, sera, jaj, wędzonej wędlinki, wiejskiego chleba i placka.
Działka w urokliwej wiejskiej scenerii zagwarantuje Ci spokojny wypoczynek i zapewni mile spędzony czas. Z dala od ruchliwych dróg, przemysłu i hałasu cywilizacji. Jednocześnie w "zasięgu" wszystkich sieci tel. komórkowej (jeśli jesteś niezastąpiony). Sklep spożywczy i ogólno-przemysłowy w odległości 300m.
Rowery i grzybobranie
Rozciągające się wokół lasy zachęcają do wycieczek rowerowych, spacerów,
a miłośnikom grzybobrania gwarantują owocne zbiory. Goście do dyspozycji mają 5 rowerów wraz z fotelikiem dla jednego małego dziecka (w cenie wynajmu zagrody) i oczywiście w sezonie grzyby w lesie.
Grill i ognisko
Do dyspozycji gości jest miejsce na ognisko oraz taras z meblami ogrodowymi, na którym można pogrillować i z przyjemnością wypić poranną kawę wsłuchując się w śpiew słowików.
Quady
Piękne tereny leśne i bezdroża zachęcają do rekreacyjnej jazdy na quadach.
Dla gości 1 godzina nauki lub jazdy quadem - gratis. (przy pobycie minimum 7 dni). Istnieje możliwość użyczenia dwóch quadów o pojemności 160 cm3.
Plac zabaw
Dysponujemy placem zabaw przygotowanym dla starszych jak i młodszych dzieci.
Nikt nie powinien się nudzić.
Do dyspozycji dzieciaków jest domek, piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki, drabinka , opona i dwa hamaki.
Huśtawka pod dębem
Na niej z przyjemnością spędzisz czas i w pełni się zrelaksujesz.
Rzeźbiarz ludowy
Po sąsiedzku mieszka rzeźbiarz ludowy, u którego można zakupić rzeźby jak również zamówić plener rzeźbiarski. Pomyśl, dlaczego nie?
Być może odkryjesz w sobie ukryty talent rzeźbiarski?
Nordic Walking
Bliskość lasu i pięknych ścieżek leśnych zachęcają do uprawiania sportu jakim jest Nordic Walking (w cenie wynajmu zagrody 3 pary kijków ).
Nordic Walking to najprościej ujmując spacer z kijkami.
Jednak to stwierdzenie nie pokazuje sedna tej wspaniałej dyscypliny.
Należy dodać że, jest to spacer wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków.
Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, które normalnie są zaniedbywane - a zatem ćwiczyć całe ciało.
Treningowi poddawane są jednocześnie nogi i biodra, jak i górna część ciała: ręce, bark, ramiona, mięśnie klatki piersiowej oraz kręgosłupa.
Uczestniczą w tym niemal wszystkie mięśnie, badania dowodzą czynne zaangażowanie około 90% mięśni ciała.
Również spalanie kalorii jest intensywniejsze niż podczas biegania i to o 20%.
Ciekawe miejsca
W pobliżu znajdują się interesujące miejsca do zwiedzania i na wycieczki rowerowe takie jak:
- rezerwat Serafin ze zbiornikiem wodnym,
- rezerwat Olsy Płoszyckie ze zbiornikiem wodnym
- zbiornik-zalew w miejscowości Wykrot
- miejscowość Kadzidło ze Skansenem Kurpiowskim (Wesele Kurpiowskie),
- miejscowość Nowogród ze Skansenem Kurpiowskim,
- wieś Dąbrówka z zabytkowym Kościołem,
- wieś Łyse (Palma Kurpiowska),
- wieś Lipniki z zabytkowym Kościołem,
- miasto Myszyniec - Miodobranie Kurpiowskie
bezpłatne, Prywatne Muzeum Kurpiowskie w Wachu
Do najbliższej rzeki Szkwy jest 1,5 km, zalewu wodnego w Wykrocie 17 km, a najbliższego jeziora Nidzkiego 36 km.
Będąc z dala od zgiełku miast, nie pozbawimy Cię jednak odrobiny cywilizacji, do której już przywykłeś.
Spokój, wspaniałe powietrze i krajobrazy pozwolą zregenerować twoje siły i naładować akumulatory.
Dom letniskowy Zagroda Kurpiowska Anielski Zakątek