Informacje i opis Świebodzina

Świebodzin to miasto położone w województwie lubuskim. Jest też siedzibą powiatu świebodzińskiego oraz gminy miejsco - wiejskiej na Pojezierzu Łagowskim.

Na przestrzeni wieków można było spotkać się z bardzo różnymi nazwami miejscowości. Jako pierwsze pojawiło się Schwibussen w dokumentach z roku 1251. Już w roku 1302 spotykamy nazwę Swebosion, w 1334 roku Svebusin, a w 1352 Sweboczyn. Nazwa miejscowości pochodzi od słowa świeboda co oznacza tyle co swoboda, bogactwo.

Świebodzin jest najbardziej znany chyba z przepięknego Pomnika Chrystusa Króla. Do roku 2011 był on największym pomnikiem Jezusa Chrystusa na całym świecie. Pomnik Chrystusa Króla nawiązuje oczywiście do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Nie mniej jednak w Świebodzinie są także inne ciekawe miejsca i zabytki godne uwagi. Jednym z nich jest Kościół parafialny św. Michała pochodzący z XV wieku, dawna szkoła parafialna z początków wieku XVII, zamek, którego początki sięgają XIV wieku, przebudowany w wieku XIX, ratusz z XIV wieku (także przebudowany w wieku XIX) i naprawdę wiele innych.

Zobacz także

Zobacz także

Podziel się

Informacje Świebodzin
Świebodzin - atrakcje turystyczne
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą ...
Drzonów (~23.8 km do centrum)
Muzeum Regionalne w Świebodzinie Muzeum Regionalne w Świebodzinie
Świebodzin (~0.4 km do centrum)
Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i N...
Międzyrzecz (~16.7 km do centrum)
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail