Informacje i opis Olecka

Olecko jest miastem znajdującym się w części północno-wschodniej Polski, w województwie warmińsko-mazurskim. Miejscowość zlokalizowana jest nad rzeką Lęgą i Jeziorem Oleckim Wielkim.

Olecko jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem położenia geograficznego i ogólnego wyglądu. Znajduje się bowiem na wschodnich krańcach Pojezierza Mazurskiego, na szlaku który łączy Krainę Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Suwalsko-Augustowskim. Miejscowość swoją ciekawą rzeźbę terenu zawdzięcza zlodowaceniom. Lodowiec pozostawił po sobie na terenie gminy aż 15 jezior. Z kolei przez samo Olecko i najbliższą okolicę przepływa spora sieć strumieni, które łączą ze sobą wiele jezior. Od strony północno-zachodniej Olecko otacza Puszcza Borecka.

W Olecku możemy podziwiać między innymi zabytkowy urbanistyczny układ miasta pochodzący jeszcze z XVI wieku. Rynek w Olecku jest jednym z największych w całej Europie. Ponadto godny uwagi jest dawny kompleks zamkowy, kościół z kaplicą z około 1859 - 1861 roku, drewniane molo i skocznia z około 1930 roku, pomnik ofiar pierwszej wojny światowej, chata mazurska z początku XX wieku, zabytkowy młyn wodny, wieża ciśnień.

Zobacz także

Zobacz także

Podziel się

Informacje Olecko
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2018 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail