Atrakcje turystyczne Wałbrzych

Wyniki 41 - 50 spośród 128 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Wałbrzychu
Kamienny krzyż pokutny mieszczący się przy ulicy Wałbrzyskiej postawiony jest niedaleko kiosku ruchu, przed przejazdem kolejowym, na skwerku. Pochodzi on z XVI wieku.
Świdnica (~19.5 km)
 
Również teraz liczne alejki i ścieżki w parku to alejki prowadzące przez dawny cmentarz. Obecnie w parku, poza alejkami i ławkami, znajduje się plac zabaw dla dzieci, boisko sportowe...
Świdnica (~19.6 km)
 
Dziedziniec przed dawnym kolegium zdobi piaskowa kolumna przedstawiająca św. Floriana, który jest uznawany za patrona strażników.
Świdnica (~19.7 km)
 
Przy wiadukcie kolejowym w Świdnicy mieszczą się dwa kamienne krzyże pokutne. Stoją zaraz przy granicy Świdnicy, przy polnej drodze, która prowadzi z Zawiszowa do Słotwiny.
Świdnica (~19.7 km)
 
 
Budynek Poczty Głównej, w którym także teraz mieści się Urząd Pocztowy Świdnica 1 znajduje się przy Placu Grunwaldzkim, niedaleko dworca Świdnica Miasto.
Świdnica (~19.8 km)
 
Warto zwrócić uwagę na frontową ścianę budynku, gdzie widnieje kilka herbów różnych miast. Poza herbem Świdnicy znajdziemy tam herby takich miast jak między innymi Wałbrzych. Dzierżoniów...
Świdnica (~19.8 km)
 
Od strony południowej park ogranicza ulica Esperantystów, od zachodu ulica Sikorskiego, zaś od strony wschodniej linia kolejowa. Park ten ma powierzchnię 16,51 hektara i został zorganizowany na obszarze poniemieckiej strzelnicy wojskowej.
Świdnica (~20.2 km)
 
Muzeum Miejskie istniejące dawniej w Świdnicy znajdowało się w budynku przy ulicy Muzealnej. Jest to zabytkowy obiekt, który wzniesiono w roku 1892.
Świdnica (~20.2 km)
 
 
Druga istniejąca wieża została wybudowana końcem lat 80. ubiegłego wieku. Niemniej pierwszą, obecnie nieistniejącą wieżę ciśnień Świdnica uzyskała już w roku 1600.
Świdnica (~20.2 km)
 
W roku 1754 rozpoczęła się budowa kościoła św. Józefa. Budowlę wkomponowano w zabudowę miejską. Obecnie kościół ten jest kościołem parafialnym.
Świdnica (~20.2 km)
 
Atrakcje turystyczne Wałbrzych
Wyniki 41 - 50 spośród 128 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Wałbrzychu

Podziel się

Atrakcje turystyczne Wałbrzych
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail