Atrakcje turystyczne Wałbrzych

Wyniki 11 - 20 spośród 128 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Wałbrzychu
Monumentalny zamek książęcy Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę...
Wałbrzych (~9.1 km)
 
W zamku urządzone zostało nowoczesne centrum konferencyjno-kongresowe. Największa Sala posiada rzutnik, ekran, nagłośnienie. Sala Balowa natomiast jest w stanie pomieścić nawet do 300 Gości w przypadku układu konferencyjnego...
Wałbrzych (~9.2 km)
 
Pokoje Hotelu Zamkowego są przestronne, gustownie urządzone i oferują niezwykły widok na Zamek Książ. Hotel jest również doskonałym miejscem do urządzania profesjonalnych szkoleń, konferencji...
Wałbrzych (~9.2 km)
 
Komfortowe pokoje oraz apartamenty urządzone są indywidualnie. W czasie ich urządzania zachowano charakter tego miejsca i wspomniany już niepowtarzalny klimat. Hotel oferuje 5 apartamentów, 6 pokoi jednoosobowych oraz 16 pokoi dwuosobowych...
Wałbrzych (~9.3 km)
 
 
Park utworzony został w 1998 r. na terenie powiatu wałbrzyskiego i objął część Gór Kamiennych, Suchych, Wałbrzyskich i Rybnickiego Grzbietu.
(~9.7 km)
 
Książański Park Krajobrazowy został utworzony w celu zachowania wartości przyrodniczych i kulturowych najcenniejszych fragmentów Pogórza Wałbrzyskiego.
(~9.8 km)
 
Znajdujący się w pięknym otoczeniu zamek Grodno znany jest z późnorenesansowych dekoracji sgraffitowych pokrywających budynek bramny.
Zagórze Śląskie (~10.3 km)
 
Pierwsze konkretne informacje o Wałbrzychu pochodzą z roku 1305, kiedy to został on odnotowany w dokumencie dot. wysokości świadczeń śląskich parafii względem biskupstwa wrocławskiego. Prawa miejskie Wałbrzych otrzymał w 1400 roku.
Wałbrzych (~11.6 km)
 
 
Kopalnie w Wałbrzychu oraz pobliskiej Nowej Rudzie zostały zamknięte w latach 90. ubiegłego wieku. Z tego też powodu Wałbrzych jest miastem coraz to bardziej zielonym, a tym samym atrakcyjnym turystycznie.
Wałbrzych (~11.6 km)
 
Najbardziej rozpoznawalnym obiektem nie tylko w Wałbrzychu, ale i w całej okolicy jest słynny zamek Książ. Jest on największym zamkiem na Dolnym Śląsku i trzecim, po Wawelu i Malborku, pod względem wielkości zamkiem w kraju.
Wałbrzych (~11.6 km)
 
Atrakcje turystyczne Wałbrzych
Wyniki 11 - 20 spośród 128 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Wałbrzychu

Podziel się

Atrakcje turystyczne Wałbrzych
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail