Zabytkowe budynki Świdnica

Wyniki 1 - 10 spośród 20 znalezionych
Zabytkowe budynki w Świdnicy
W budynku gimnazjum od roku 1934 mieściła się Komendantura Wojskowa. We wnętrzu obiektu mieszczą się dwie marmurowe płyty. Pierwsza z nich znajdująca się po lewej stronie pochodzi z roku 1668...
Świdnica
 
Przebudowa i zaadaptowanie budynku na ratusz miały miejsce od 1329 do 1336 roku. Niestety już w roku 1393 ratusz stracił wieżę w wyniku pożaru miasta.
Świdnica
 
Budynek wzniesiony został w roku 1822 przez Carla (bądź też Borsta) Gottfriedsa Geisslera. Początkowo nosił miano Stadttheater. Na widowni znajdowało się około 550 miejsc. Renowacji widowni dokonano w roku 1861.
Świdnica
 
I tak, przy ulicy Rynek 1 stoi piękna barokowa kamienica, która nosi cechy pałacyku pruskiego, wyróżnia się ona dzięki zabytkowej rzeźbie maryjnej (z XVIII wieku). Rzeźbę tę możemy obejrzeć od strony ulicy Franciszkańskiej.
Świdnica
 
 
Świątynia ta powstała prawdopodobnie około 1453 w wyniku przebudowania synagogi. Synagoga z kolei została wzniesiona w roku 1380.
Świdnica
 
Z kolei Baszta Strzegomska została wzniesiona w latach 1501-1513, później przebudowana w 1750 roku. Jej modernizacji dokonano początkiem XIX wieku, a następnie na przełomie lat 70./80 ubiegłego wieku.
Świdnica
 
Muzeum Miejskie istniejące dawniej w Świdnicy znajdowało się w budynku przy ulicy Muzealnej. Jest to zabytkowy obiekt, który wzniesiono w roku 1892.
Świdnica
 
Warto zwrócić uwagę na frontową ścianę budynku, gdzie widnieje kilka herbów różnych miast. Poza herbem Świdnicy znajdziemy tam herby takich miast jak między innymi Wałbrzych. Dzierżoniów...
Świdnica
 
 
W roku 1803 budynek został przebudowany. Kolejna przebudowa miała miejsce w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to budynek stracił swój wysoki mansardowy dach.
Świdnica
 
Budynek Poczty Głównej, w którym także teraz mieści się Urząd Pocztowy Świdnica 1 znajduje się przy Placu Grunwaldzkim, niedaleko dworca Świdnica Miasto.
Świdnica
 
Zabytkowe budynki Świdnica
Wyniki 1 - 10 spośród 20 znalezionych: Zabytkowe budynki w Świdnicy

Podziel się

Zabytkowe budynki Świdnica
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail