Atrakcje turystyczne Nidzica

Wyniki 1 - 10 spośród 14 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Nidzicy
Mury obronne powstały w XII wieku, można znaleźć informacje, iż zostały one wzniesione w latach 1380-1390, choć daty te nie są ostatecznie potwierdzone. Mury były wzmocnione przez piętnaście baszt.
Nidzica
 
Nekropolia rozciąga się powierzchni 0,34 hektara (jest dwa razy większa niż wspomniany stary cmentarz). Macewy znajdujące się tam zostały wykonane z piaskowca.
Nidzica
 
Do dnia dzisiejszego można obejrzeć na cmentarzu osiemnaście zabytkowych macew. Najstarsza macewa została postawiona w roku 1870. Na terenie cmentarza można obejrzeć również starodrzew.
Nidzica
 
Spichlerz w Nidzicy jest doskonałym przykładem rozkwitu miasta do jakiego doszło w XIX wieku. Po czasach wojen, pożarów, epidemii miasto zdołało się podnieść i doskonale rozwinąć, czego przykładem są właśnie XIX-wieczne zabudowania gospodarcze jak rz
Nidzica
 
 
Kamień położony jest około dwa kilometry na południowy wschód od miasta, na polach we wsi o nazwie Tatary. Bez cienia wątpliwości słynny Kamień Tatarski jest zdecydowanie największym głazem narzutowym...
Nidzica
 
Produkcja w browarze oscylowała w granicy 25 tysięcy hektolitrów rocznie. Browar swojej pracy nie przerwał również w czasie drugiej wojny światowej (zatrudniano wtedy 44 stałych pracowników). Kiedy wojna dobiegła końca, w browarze otwarta została roz
Nidzica
 
Zamek zatem jest swoistym centrum kultury, rozrywki i biznesu w Nidzicy. Przedzamcze oraz dziedziniec możemy zwiedzać bezpłatnie, natomiast jeśli chcemy zwiedzić muzeum, musimy już kupić bilet.
Nidzica
 
Na kolejny ratusz nidziczanie musieli czekać do 1842 roku. Mieścił się on przy skrzyżowaniu obecnej ulicy Kościuszki i Placu Wolności. Również ten ratusz nie przetrwał. Powodem było zniszczenie go podczas pierwszej wojny światowej przez Rosjan.
Nidzica
 
 
Świątynia została wybudowana w zachodniej części miejscowości, co w sposób naturalny powodowało, że był on jednym z elementów miejskiego systemu obronnego - do dziś można zobaczyć nieliczne fragmenty obronnego muru przy wejściu na plebanię.
Nidzica
 
Wschodnia część klasztorku pełniła funkcję narożnej baszty. Później klasztorek zatracił swoją pierwotną obronną funkcję i wykorzystywano go między innymi jako budynek szkoły, koszar, jeszcze później urządzono tam kino, bibliotekę miejską.
Nidzica
 
Atrakcje turystyczne Nidzica
Wyniki 1 - 10 spośród 14 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Nidzicy

Podziel się

Atrakcje turystyczne Nidzica
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail