Atrakcje turystyczne Łomianki

Wyniki 1 - 10 spośród 35 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Łomiankach
21 lutego 2016 roku o godzinie 18.00 w Centrum Kultury w Łomiankach odbędzie się koncert Ani Rusowicz z zespołem, podczas którego będzie można usłyszeć utwory pochodzące z dwóch płyt artystki oraz nowy singiel "Czy da się kochać".
 
Muzeum postawiło sobie za cel gromadzenie oraz udostępnianie zabytkowych eksponatów, licznych pamiątek i ważnych dokumentów historycznych mających ścisły związek zarówno z historią miasta, całego powiatu legionowskiego oraz regionu.
Legionowie (~9.8 km)
 
Początkowo muzeum zlokalizowane było przy stadionie warszawskiej Skry, zaś od roku 2005 placówka działa w bardzo nowoczesnym Centrum Olimpijskim. Uroczyste otwarcie nowej stałej ekspozycji miało miejsce w roku 2006.
Warszawa (~12.8 km)
 
Muzeum znajduje się na ulicy Mordechaja Anielewicza (dowódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej i przywódcy powstania w getcie warszawskim), na placu tuż obok Pomnika Bohaterów Getta.
Warszawa (~14.6 km)
 
 
Od samego początku istnienia podstawowym celem placówki było gromadzenie, opracowywanie oraz udostępnianie zbiorów dotyczących prahistorii ziem polskich. Omawiane muzeum od roku 1958 mieści się w historycznym budynku Arsenału Królewskiego...
Warszawa (~15.7 km)
 
Placówka znajduje się aż w jedenastu kamienicach mieszczących się przy Rynku Starego Miasta i ulicy Nowomiejskiej. We wspomnianym 1936 roku muzeum zaistniało pod nazwą Muzeum Dawnej Warszawy.
Warszawa (~15.8 km)
 
Na siedzibę muzeum przeznaczone zostały dwie zabytkowe kamienice przy Rynku Starego Miasta. Wnętrza kamienic zostały przystosowane do celów wystawienniczych. Pierwszym dyrektorem placówki był Aleksander Semkowicz...
Warszawa (~15.8 km)
 
Omawiane muzeum swoją siedzibę zyskało w Pałacu Przebendowskich-Radziwiłłów zlokalizowanym przy ulicy Solidarności 62. Wcześniej, w latach 1955-1989, w pałacu znajdowało się Muzeum Włodzimierza Lenina.
Warszawa (~15.9 km)
 
 
Zamek Królewski w Warszawie jest zamkiem barokowo-klasycystycznym. Początkowo był on rezydencją książąt mazowieckich, zaś od XVI wieku stał się siedzibą władz I Rzeczypospolitej czyli króla oraz Sejmu.
Warszawa (~16.1 km)
 
Głównym celem muzeum jest szczegółowa dokumentacja historii powstania warszawskiego. Muzeum jest pewną formą hołdu dla wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy dzielnie walczyli za wolność kraju oraz w obronie stolicy Polski, którzy w czasie tych walk
Warszawa (~16.1 km)
 
Atrakcje turystyczne Łomianki
Wyniki 1 - 10 spośród 35 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Łomiankach

Podziel się

Atrakcje turystyczne Łomianki
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail