Atrakcje turystyczne Karłów

Wyniki 1 - 10 spośród 89 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Karłowie
Szczeliniec Wielki jest najwyższym szczytem w Górach Stołowych. Liczy sobie 919 m n.p.m. Znajduje się on na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych
(~1.3 km)
 
Szczeliniec Mały tworzy jednolity masyw ze Szczelińcem Wielkim, jednak w odróżnieniu od Szczelińca Wielkiego nie tworzy systemu "skalnego miasta"
(~1.4 km)
 
Park Narodowy Gór Stołowych chroni jedyne i niespotykane w Polsce góry - płytowe -uformowane przez erozję i tworzące niepowtarzalny krajobraz.
(~2.4 km)
 
Błędne Skały są zespołem bloków skalnych. Znajdują się na wysokości 853 m n.p.m. tworząc bardzo ciekawy, malowniczy labirynt będący skalnym miastem.
(~3.8 km)
 
 
Skansen Kultury Ludowej powstał w roku 1984. Jest to zespół kilku różnych budynków mieszkalnych, jak i zajazdu, kuźni, dzwonnicy, amfiteatru.
Kudowa-Zdrój (~6.8 km)
 
Od roku 2006 muzeum jest samodzielną instytucją kultury, a jej organizatorem jest samorząd Kudowy-Zdroju. Omawiane muzeum mieści się na malowniczym stoku w Pstrążnej, dzielnicy miasta Kudowa-Zdrój.
Kudowa-Zdrój (~7.5 km)
 
Kaplica Czaszek jest zabytkiem sakralnym w skali całego kraju. Ściany kaplicy oraz jej sklepienie wyłożone są szczątkami ludzkimi (czaszki i kości).
Kudowa-Zdrój (~9.5 km)
 
Zamek w czasie swojego istnienia wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli. Najpierw był własnością rodu von Pannwitz, później zdobyli go husyci (w 1428 roku). W drugiej połowie XV wieku zamek nabył niejaki Hildebrand von Kauffung pochodzący z Łużyc.
Duszniki Zrój (~9.9 km)
 
 
Budowę przeprowadzono zgodnie z projektem architekta Haeuslera. Postęp prac nadzorował z kolei królewski inspektor Opitz. W fundamentach świątyni umieszczony został słój z medalem pochodzącym z wystawy przemysłowej...
Duszniki Zrój (~10.1 km)
 
Jest to kolumna barokowa, która przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem. Otaczają ich św. Sebastian i św. Florian (patroni miasta strzegący go od zarazy i ognia). Figura ta została wykonana przez śląskiego artystę...
Duszniki Zrój (~10.2 km)
 
Atrakcje turystyczne Karłów
Wyniki 1 - 10 spośród 89 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Karłowie

Podziel się

Atrakcje turystyczne Karłów
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail