Atrakcje turystyczne Jurata

Wyniki 1 - 10 spośród 119 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Juracie
Wkoło fontanny umieszczone zostały ławeczki. W czasie szczególnych upałów można tam usiąść, odpocząć i nieco ochłodzić się, a także dokładnie przyjrzeć figurze.
Jastarnia
 
Hotel oferuje łącznie 52 pokoje i 32 apartamenty rozmieszczone w kompleksie trzech budynków – Muszelka, Zefir oraz Mewa. Pierwszy z nich, Muszelka, mieści się zaraz przy zejściu na plażę. Można z niego podziwiać widoki na morze oraz las sosnowy
Jurata
 
Długość deptaku wynosi około 600 metrów czyli tyle, ile wynosi szerokość mierzei. Wycieczkę deptakiem rozpoczynamy wyjściem na plażę i udajemy się w południowo-zachodnim kierunku.
Jastarnia
 
Prowadzi on w poprzek Mierzei Helskiej, ma długość około 600 metrów. Z racji tego, że jest to reprezentacyjna ulica Juraty, znajduje się przy niej całe mnóstwo knajpek, kawiarni i sklepików.
Jastarnia
 
 
Torpedownia wykorzystywana była jako stanowisko pomiarowe i służyła do testowania zarówno torped dla nawodnych i podwodnych okrętów, do testowania torped lotniczych oraz szkolenia w ich używaniu.
Jastarnia (~1.9 km)
 
Omawiana ścieżka dydaktyczna usłana jest wieloma tablicami informacyjnymi, na których poza samymi informacjami dotyczącymi fauny i flory możemy znaleźć kolorowe rysunki oraz zdjęcia.
Jastarnia (~2.6 km)
 
Cmentarz ten jednak zdecydowano się przenieść do Jastarni, z tego powodu, że w czasie każdego sztormu wysokie fale go zalewały i niszczyły. Obecnie jest to częste miejsce wycieczek turystów...
Jastarnia (~2.7 km)
 
Cmentarz przestał być wykorzystywany jako miejsce pochówków około 1870 roku. Obecnie na Cmentarzowej Górze ustawiony jest krzyż, który upamiętnia to dawne miejsce pochówków. Cmentarzowa Góra mieści się niedaleko muzeum rybackiego Pod Strzechą...
Jastarnia (~2.7 km)
 
 
Poza kąpieliskiem Jastarnia "Zdrojowa", które obejmuje 200 metrów linii brzegowej, pozostałe kąpieliska obejmują 100 metrów linii brzegowej. Do wspomnianego kąpieliska można dotrzeć od strony ulicy Sychty (nr 49) oraz od ulicy Zdrojowej (nr 50).
Jastarnia (~2.9 km)
 
W chacie obecnie mieści się muzeum, które prezentuje eksponaty mające związek z szeroko pojętym rybołówstwem. Wyposażenie chaty pochodzi głównie z XIX wieku...
Jastarnia (~3 km)
 
Atrakcje turystyczne Jurata
Wyniki 1 - 10 spośród 119 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Juracie

Podziel się

Atrakcje turystyczne Jurata
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail