Atrakcje turystyczne Jelenia Góra

Wyniki 1 - 10 spośród 117 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze
Rzeźba przedstawia Neptuna, który stoi na dwóch delfinach. Ustawiono go na dwustopniowym czworokątnym cokole. Do cokołu przytwierdzone były rurki, z których tryskała woda.
Jelenia Góra
 
Obecny ratusz wybudowano na rzucie prostokąta. Jest on budynkiem trzykondygnacyjnym, pokrytym dachem łamanym z wieżą czworoboczną, która zakończona jest hełmem ośmiokątnym z latarnią oraz zegarem.
Jelenia Góra
 
Ten bardzo charakterystyczny tramwaj w kolorze czerwonym jest dużą atrakcją miasta i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów, szczególnie że w tramwaju został urządzony... kiosk.
Jelenia Góra
 
Do Baszty Grodzkiej można się dostać przez zabytkowy portal, który został przeniesiony z jednej z wyburzonych kamieniczek. W basztę wmurowano również barokowe detale architektoniczne, które pochodzą z nieistniejących już budynków z najbliższej okolic
Jelenia Góra
 
 
Na budowę obiektu razem z jego wyposażeniem przeznaczono 400 tysięcy marek. Jest to budowla wzniesiona na planie prostokąta, trójkondygnacyjna. W głównej sali widowiskowej możemy podziwiać niezwykle interesujące dekoracje balkonu oraz stropów.
Jelenia Góra
 
Wystrój kaplicy jest wystrojem barokowym. W ścianie zewnętrznej kaplicy, po stronie wschodniej, mieści się tablica, która upamiętnia obchody 840-lecia istnienia Jeleniej Góry.
Jelenia Góra
 
Bramę Wojanowską wyburzono w roku 1755. Jej obrys został uwidoczniony za pomocą ciemniejszej kostki brukowej. Już rok po wyburzeniu na miejscu bramy postawiono kolejną, tym razem barokową bramę...
Jelenia Góra
 
Omawiany kościół ma wysoką wieżę wznoszącą się na wysokość 51 metrów. W przyziemiu posiada ostrołukowe arkady z trzech stron.
Jelenia Góra
 
 
Muzeum poza działalnością wystawienniczą zajmuje się także działalnością naukową i wydawniczą, współpracuje z licznymi innymi placówkami kulturalnymi zarówno w kraju jak i poza jego granicami.
Jelenia Góra
 
Samą Bramę Zamkową zaczęto likwidować w 1833 roku (podobnie jak inne elementy dawnych miejskich fortyfikacji). Baszta Zamkowa jednak ocalała dzięki zaangażowaniu i protestom mieszkańców Jeleniej Góry...
Jelenia Góra
 
Atrakcje turystyczne Jelenia Góra
Wyniki 1 - 10 spośród 117 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze

Podziel się

Atrakcje turystyczne Jelenia Góra
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail