Atrakcje turystyczne Hel

Wyniki 1 - 10 spośród 115 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Helu
Jeśli jesteśmy akurat we Władysławowie i szukamy interesującego rozwiązania na powrót do Helu, musimy znaleźć się przy Dworcu Głównym PKP mieszczącym się przy ulicy Dworcowej.
Hel
 
Choć ścieżka jest bardzo łatwa do pokonania, nie jest jednak monotonna, bo po drodze napotkamy na wiele różnych podjazdów i zjazdów. Po zwiedzeniu Jastarni możemy wrócić do Helu tą samą drogą bądź też wybrać kolejną ciekawą ścieżkę, których w okolicy
 
Fokarium znajdziemy przy Bulwarze Nadmorskim w Helu. W skład obiektu wchodzą trzy duże specjalne baseny hodowlane, małe baseny-separatki przeznaczone dla młodych lub chorych fok...
Hel
 
Przy Ulicy Wiejskiej stoją same ryglowe domki rybackie, z których najstarsze pochodzą z XVIII wieku. W tej chwili możemy skorzystać z licznych ofert kawiarni i restauracji mieszczących się po obu stronach ulicy.
Hel
 
 
Po stronie południowej Helu znajduje się tak zwana Mała Plaża. Od portu rybackiego jest ona oddzielona za pomocą mola z lewej strony i również molem od portu wojennego z prawej.
Hel
 
Świątynia została poświęcona przez biskupa Stanisława Okoniewskiego w roku 1934. Budowa tegoż katolickiego kościoła wiąże się z faktem, iż w Helu jeszcze w XIX wieku zdecydowana większość mieszkańców była luteranami...
Hel
 
Kościół został wybudowany w XIV wieku, następnie w XV wieku znacznie go rozbudowano. Kolejne zmiany przyniósł wiek XVI, kiedy świątynia została przebudowana. Do czasu wojny szwedzkiej prezentował się jako budowla trójnawowa z wieżą oraz prezbiterium
Hel
 
Na trzy lata przed wybuchem drugiej wojny światowej zaś oficjalnie został powołany Region Umocniony Hel. Aby dostatecznie zabezpieczyć mieszczące się tu okręty i obiekty wojskowe, wkoło Helu wybudowano całą sieć fortyfikacji.
Hel
 
 
Z racji tego, że wpływające statki muszą poruszać się z prędkością nie większą niż pięć węzłów czyli niespełna 10 km/h, będziemy mogli je bardzo dokładnie obejrzeć. Całą infrastrukturą portową zarządza Urząd Morski w Gdyni.
Hel (~1.6 km)
 
Latarnia ta nie jest pierwszą wybudowaną w Helu. Pierwsza latarnia bowiem powstała już w 1826 roku, a uroczystego otwarcia dokonano 1 sierpnia 1827 roku.
Hel (~1.9 km)
 
Atrakcje turystyczne Hel
Wyniki 1 - 10 spośród 115 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Helu

Podziel się

Atrakcje turystyczne Hel
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail