Atrakcje turystyczne Gdańsk

Wyniki 21 - 30 spośród 90 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Gdańsku
Sama willa zaś odznacza się wieżyczką obserwacyjną, która góruje nad resztą budynku. Posiada piękne zdobnictwo, wystrój secesyjny i konstrukcję szkieletową. Od zakończenia drugiej wojny światowej po dzień dzisiejszy...
Sopot (~12.4 km)
 
Claaszen zakupił ziemię pod budowę willi w roku 1902, zaś sam obiekt wzniesiony został w latach 1903-1904. Autorem projektu willi był architekt Walter Schulz. Jest to budowla czterokondygnacyjna w stylu romantycznym.
Sopot (~12.9 km)
 
Siedzibą muzeum jest willa powstała w roku 1903 (obiekt jest wpisany do rejestru zabytków), jej właścicielem był Ernst August Claaszaen, gdański kupiec.
Sopot (~12.9 km)
 
Od początku XX wieku do roku 1945 rezydencja była w posiadaniu wielu osób, aż w końcu po wojnie zajęta została przez Armię Czerwoną. Później w willi urządzono Klub Marynarzy i Portowców, zaś od 1947 do 1980 roku mieścił się tu żłobek.
Sopot (~12.9 km)
 
 
Pomnik ten jest niedużych rozmiarów głazem narzutowym z wykutą datą "1.08.1927". Kiedy odbył się XIX światowy kongres Esperantystów, w miejscu pomnika posadzony został dąb jubileuszowy.
Sopot (~13 km)
 
Willę często nazywano także Sopockim Malborkiem z tego względu, iż obiekt swoim wyglądem nawiązywał do Pałacu Wielkiego Mistrza mieszczącego się w Malborku. Projekt willi został stworzony przez architekta Adolfa Bielefeldta.
Sopot (~13.1 km)
 
Edward Herbst był bardzo znanym społecznikiem i filantropem, który zasłużył się sopockiej społeczności. Dzięki jego pieniądzom wybudowano między innymi hotel Werminghoff w roku 1897, który stał w Sopocie do roku 1951...
Sopot (~13.1 km)
 
Wąwozem tym można pokonać część drogi prowadzącej w stronę plaży, jeśli chcemy ominąć bardzo popularny, ale jednocześnie dość zatłoczony Monciak. Aby dojść do plaży wychodząc z wąwozu, wystarczy udać się cały czas prosto ulicą Chrobrego...
Sopot (~13.1 km)
 
 
Sanatorium Oestsee mieszczące się przy ulicy Sobieskiego wybudowano w latach 1894-1895. Po zakończeniu drugiej wojny światowej w obiekcie urządzono siedzibę Urzędu Miejskiego...
Sopot (~13.1 km)
 
Ratusz przeszedł rozbudowę w latach 1922-1923, ponieważ w tym czasie Sopot został siedzibą władz powiatowych. Wtedy też obiekt został powiększony o galerię i salę obrad.
Sopot (~13.2 km)
 
Atrakcje turystyczne Gdańsk
Wyniki 21 - 30 spośród 90 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Gdańsku

Podziel się

Atrakcje turystyczne Gdańsk
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail