Zabytki architektury Cieplice Śląskie-Zdrój

Wyniki 1 - 10 spośród 66 znalezionych
Zabytki w Cieplicach Śląskich-Zdrój
Przepiękny klasycystyczny pałac rodu Schaffgotschów w Cieplicach Śląskich Zdrój został wzniesiony w latach 1784 - 1788 na miejscu poprzedniego pałacu. Zaprojektowany został przez znanego architekta Jana Rudolfa.
Cieplice Śląskie-Zdrój
 
Wyposażenie kościoła jest barokowo-klasycystyczne. Zarówno rozbudowany architektoniczny ołtarz główny (w jego zwieńczeniu znajduje się grupa rzeźbiarska, która przedstawia Chrystusa Zmartwychwstałego z aniołami), ambona jak i organy...
Jelenia Góra
 
Powodem wybudowania pałacu był pożar na zamku Chojnik w roku 1675. Ów zamek bowiem był do tego czasu siedzibą rodu Schaffgotsch. Pałac został wybudowany na życzenie Antona von Schaffgotsch...
Jelenia Góra
 
Jeśli chodzi o kształt architektoniczny obiektu, można zaklasyfikować go do stylu wczesnego baroku. Architekt z pewnością wzorował się na innych magnackich pałacach pochodzących z tego czasu.
Jelenia Góra
 
 
Wnętrze świątyni jest jednonawowe z filarami między którymi urządzone są kaplice. Od strony zachodniej do świątyni przylega budynek dawnego klasztoru, zaś od strony wschodniej położona jest wspomniana dzwonnica i barokowa wolno stojąca wieża...
Jelenia Góra
 
Budowla została stworzona z drewna. Posiada unikatową w skali regionu scenę nachylaną ku publiczności i niesamowitą akustykę. Widownia z balkonem mogą pomieścić 200 osób. W roku 1880 zostało dobudowane jedno piętro oraz płaski dach.
Jelenia Góra
 
W kościele mieści się ołtarz główny pochodzący z roku 1766. Na szczególną uwagę zasługuje jednak srebrny pozłacany krzyż, który ofiarował w roku 1890 cesarz Augustyn jako votum z okazji wizyty.
Jelenia Góra (~1.4 km)
 
Park powstał na 15 hektarach nieużytkach rolnych, które znajdowały się na prawym brzegu rzeki o nazwie Wrzosówka. Podczas prac nad parkiem postanowił wybudować omawiany pawilon w samym jego centrum.
Jelenia Góra (~1.4 km)
 
 
Świątynia jest orientowana, murowana z kamienia, pokryta dachem dwuspadowym z dachówką, nie posiada wieży. Sklepienia oraz ściany kościoła wykonano z łamanego kamienia oraz cegły.
Jelenia Góra (~4.4 km)
 
W roku 1946 kościół przejęła rzymskokatolicka parafia św. Marcina, stał się on wówczas kościołem pomocniczym i otrzymał wezwanie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Jelenia Góra (~4.5 km)
 
Zabytki architektury Cieplice Śląskie-Zdrój
Wyniki 1 - 10 spośród 66 znalezionych: Zabytki w Cieplicach Śląskich-Zdrój

Podziel się

Zabytki Cieplice Śląskie-Zdrój
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail