Atrakcje turystyczne Bogatynia

Wyniki 1 - 8 spośród 8 znalezionych
Atrakcje turystyczne w Bogatyni
Wieżę wzniesiono na planie prostokąta mającego wymiary 7,7 metra na 6,5 metra. Ściany u podstaw wieży mają grubość 1 metra. Wieża jest zbudowana z kamienia oraz cegły do wysokości 16 metrów.
(~27.8 km)
 
Są to bardzo wyjątkowe obiekty architektoniczne w niesamowity sposób zdobiące miasto i dodające mu szczególnego uroku. Wszystkie Chaty Sudeckie są zabytkowymi domami, które zostały wzniesione głównie w XIX wieku.
Świeradów-Zdrój (~27.8 km)
 
Pobiedna to dawne miasteczko protestanckich imigrantów z Czech. Znajduje się tutaj piękny barokowy pałac Gersdorfów datowany na II połowę XVIII wieku.
Pobiedna (~29.3 km)
 
Obecnie Źródło Cesarza Józefa nie jest czynne, mimo wszystko jednak warto je zobaczyć. Historyczne źródełko otoczone jest drewnianą altaną. Na parkanie zawieszona została tablica opowiadająca o dziejach zdroju.
(~29.3 km)
 
 
W skale przed wejściem do groty wygrawerowano piękną płaskorzeźbę przedstawiającą symbol groty i napis "Grota Czerniawa". Owa atrakcja jest położona na szlaku turystycznym o nazwie „Śladem izerskich tajemnic”.
(~29.3 km)
 
Dom Zdrojowy oferuje obecnie leczenie dzieci, które cierpią na takie schorzenia jak między innymi dychawica oskrzelowa, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, astma oskrzelowa, alergie, otyłość, schorzenia reumatologiczne.
Świeradów-Zdrój (~29.4 km)
 
Obiekt został wzniesiony w typowym dla tego regionu stylu śląsko-łużyckim z inicjatywy słynnej w Świeradowie-Zdroju rodziny Schaffgotsch, Josefa Siebietla oraz niemieckiej organizacji turystycznej Towarzystwo Karkonoskie (Riesengebirgsverein).
Świeradów-Zdrój (~29.5 km)
 
Pierwszy zamek stał tutaj już na początku XIV wieku, którego zadaniem była obrona tzw. okręgu Kwisy. W XVI wieku zamek został przebudowany.
Świecie (~29.7 km)
 
 
1
Atrakcje turystyczne Bogatynia
Wyniki 1 - 8 spośród 8 znalezionych: Atrakcje turystyczne w Bogatyni

Podziel się

Atrakcje turystyczne Bogatynia
Bądź na bieżąco
Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
E-mail  
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail