Muzeum Beskidzkie


Oficjalna strona Wisły

Muzeum Beskidzkie jest absolutnie fascynującym miejscem, które powinien odwiedzić każdy kto chce lepiej poznać historię oraz folklor okolic Beskidu Śląskiego. Poza stałą ekspozycją, która pokazuje kulturę materialną górali jak wnętrze tradycyjnej izby góralskiej, zabytkowe sprzęty domowego użytku, w Muzeum Beskidzkim od 1974 roku prezentowane są również wystawy czasowe (ostatnio bardzo ciekawą wystawą czasową była wystawa pod tytułem "Ludzka Twarz" przedstawiająca różne portrety. Autorami tejże wystawy byli między innymi Ludwik Konarzewski senior i junior, Cz. Kuryatto, P. Steller i J. Wałach).

W Muzeum Beskidzkim główne miejsce mają wystawy o tematyce typowo folklorystycznej. Godnymi uwagi są takie wystawy jak "Beskidzki kowal", "Od chrześniaka do szkolniaka", Od miodu do mioduli". W czasie lata za każdym razem organizowana jest jedna wystawa, która w całości poświęcona jest dzieciom. Zazwyczaj wystawa ta połączona jest z organizowaniem konkursów plastycznych o tematyce regionalnej.

Samo muzeum powstało w roku 1964, a mieści się ono w pięknym, zabytkowym budynku karczmy wybudowanym w roku 1794. Karczma ta dawniej pełniła funkcję schronienia dla wiernych schodzących się z odległych przysiółków, a także dla dzieci, które przychodziły do zlokalizowanej niedaleko ewangelickiej szkoły U Niedźwiedzia.

Muzeum Beskidzkie znajduje się przy głównym deptaku w ścisłym centrum Wisły, zatem warto do niego wstąpić przykładowo przy okazji spaceru. W Muzeum Beskidzkim znany kucharz Robert Makłowicz swego czasu w wystąpieniu dla TVP1 przyrządził bardzo tradycyjne regionalne danie jakim jest żebroczka.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Muzeum Beskidzkie
Dane kontaktowe
Nazwa
Muzeum Beskidzkie
Adres:
43-460 Wisła
Stellera 1
Telefon(y):
33 855 22 50
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail