Wycieczka rowerowa Doliną Szczawicznych Potoków

Wycieczka rowerowa Doliną Szczawicznych Potoków jest trasą, która liczy sobie około 12,5 kilometra. Jest to trasa stosunkowo łatwa do pokonania i możemy ją przejechać w około 1,5 godziny. Różnica poziomów wynosi tylko około 60 metrów i jest to trasa, która doskonale nadaje się na rodzinne wycieczki.

Trasa rozpoczyna się w samym centrum Krynicy-Zdroju, na ulicy Kraszewskiego, skąd podążymy w kierunku miejscowości Muszyna. Nieco ponad 2 kilometry dalej, na światłach, pojedziemy prosto i dojedziemy do murowanej cerkwi, która pochodzi z XIX wieku, znajduje się ona zaraz przy drodze. Przy wjeździe do Powroźnika musimy skręcić w lewo i jechać około 5 kilometrów w stronę Szczawicznych Potoków. Przejedziemy przez tory kolejowe, za którymi skończy się asfalt, a zaczną się płyty.

Za kilkaset metrów od tegoż miejsca podążymy drogą polną przez wąską dolinę Szczawicznych Potoków i malowniczy iglasty las. Będziemy przejeżdżać niedaleko skupiska sosen, na których znajduje się duża ilość dudek dla ptaków. Zaraz miniemy kilka odwiertów wód mineralnych typu szczawy. Tam też zacznie się dość łagodny zjazd. Po drodze miniemy jeszcze źródełko wody mineralnej i dojedziemy do szlabanu. Kiedy wyjedziemy z lasu naszym oczom ukaże się wspaniała panorama Krynicy-Zdroju oraz okolicznych wzniesień.

W tym miejscu zaczynają się już pierwsze zabudowania. Pojedziemy dość ostro w dół ulicą Źródlaną i dojedziemy do wiaduktu kolejowego. Przed wiaduktem skręcimy w prawo (na ulicę Słoneczną). Kiedy przejedziemy wzdłuż ogrodzonego terenu dworca, dotrzemy na ulicę Ebersa i z tego miejsca jest już prosta droga do ulicy Kraszewskiego czyli początku naszej wycieczki.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Wycieczka rowerowa Doliną Szczawicznych Potoków
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail