Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza

Galeria Trofea Sportowe Adama Małysza jest miejscem, które chętnie odwiedzają nie tylko jego wielcy fani, kibice skoków narciarskich, ale po prostu ludzie, którzy przyjeżdżają do Wisły na wypoczynek, nie da się bowiem ukryć, że jest to miejsce naprawdę interesujące i godne uwagi.

Ta wspaniała galeria została otwarta uroczyście w marcu 2007 roku. W późniejszym czasie powiększono ją o dodatkowe, nowe skrzydło, a co za tym idzie kolejne liczne atrakcje. Nowa, bardzo stylowa sala, która wykonana jest z kamienia oraz drewna i zawiera trochę inną zawartość, aniżeli stara część galerii.

W pierwszej, starej części znajdziemy przede wszystkim gabloty z pucharami Małysza, natomiast w nowym skrzydle zaprezentowane są głównie narty, kombinezony, plastrony, kaski oraz najróżniejsze gadżety. Godne zobaczenia są tutaj między innymi narty, na jakich jeszcze bardzo młodziutki Adam Małysz zdobywał swoje pierwsze Mistrzostwo Polski, a także te, na których wygrał Turniej Czterech Skoczni, zdobywał Puchary Świata oraz medale Mistrzostw Świata. Warto też kompletny strój z Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City.

Ciekawym eksponatem są specjalne narty, które zostały przygotowane na olimpiadę, bowiem pod warstwą zielonej folii kryją się narty pomalowane na złoty kolor. Plan był taki, by Małysz miał zdjąć ową folię oraz skakać na wspaniałych nartach w złotym kolorze. Miało to onieśmielić jego rywali. Małysz jednak nie zdecydował się na tego typu posunięcie.

Na jednej ze ścian znajduje się wspaniała kolekcja skokówek. Możemy tu podziwiać między innymi deski pochodzące z XIX wieku jak również te, w których Małysz skakał w ostatnim sezonie. W galerii znajdują się również kombinezony oraz kurtki, których używali i nadal używają członkowie polskiej kadry. Na pewno wizyta w galerii jest świetną okazją do tego, by z bliskiej odległości przyjrzeć się narciarskim butom, nartom oraz wiązaniom. Wszystkie eksponaty pochodzą z różnych lat, zatem można zobaczyć jak sprzęt narciarski zmienił się na przestrzeni lat.

Kolejnym ciekawym punktem galerii są również różnorodne pamiątki, prezenty, gadżety jakimi skoczek został obdarowany przez wszystkie lata swej sportowej aktywności. Na pewno pamiętamy wszyscy słynne "narty do skoku w bok", jakie Małysz otrzymał od Szymona Majewskiego w jego programie. Również możemy zobaczyć je w galerii. Warto zatrzymać się przy parze zabytkowych nart podarowanych Małyszowi przez słynnych braci Golców. W kasie, gdzie możemy zakupić bilety do galerii możemy nabyć także różne pamiątki i pozostawić wpis w księdze pamiątkowej.

Galeria Trofea Adama Małysza zlokalizowana jest w budynku fundacji Izabeli i Adama Małyszów o nazwie „Wystarczy chcieć". Fundacja ta wspiera osoby, dla których sport był nie jedynie prawdziwą pasją, bo również sposobem na życie, jednak uległy one kontuzjom. Dodatkowo fundacja wspiera wszystkie utalentowane dzieci chcące uprawiać sport.

Budynek galerii mieści się w Wiśle na ulicy 1 Maja 48a (przy rondzie i stacji benzynowej Orlen). Przed galerią znajduje się parking, na którym można swobodnie pozostawić samochód. Budynek jest przystosowany do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.

Ceny biletów: od 2,5 do 5 zł.
Godziny otwarcia: 10:00-17:00.
Poza sezonem galeria jest nieczynna w poniedziałki.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

» Hotele Izby k/Krynicy Zdrój
» Hotele Karłów k. Kudowy Zdrój
» Hotele Nowy Zyzdrój
» Hotele Wisła (~0.2 km)
» Hotele Ustroń (~11.7 km)
» Hotele Istebna (~12.1 km)
» Hotele Szczyrk (~16.3 km)
» Hotele Lipowa (~21.5 km)
» Hotele Jaworze (~21.5 km)
» Hotele Skoczów (~22.9 km)
» Hotele Węgierska Górka (~22.9 km)
» Hotele Milówka (~23.6 km)
» Hotele Tresna k. Żywca (~31.4 km)
» Hotele Przyłęków (~32.7 km)
» Hotele Piasek (~45.8 km)
» Hotele Inwałd (~49.7 km)

Podziel się

Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
Dane kontaktowe
Nazwa
Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
Adres:
43-460 Wisła
1 Maja 48A
Telefon(y):
517 567 660
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail