Szczyt Trzy Kopce

Trzy Kopce są szczytem w Beskidzkie Śląskim i liczą sobie 1082 m n.p.m. Znajdują się około 750 metrów na południowy zachód od Klimczoka. Jest to szczyt graniczny pomiędzy miastem Bielsko-Biała, gminą Brenna oraz Szczyrkiem. Nazwa szczytu pochodzi oczywiście od trzech kopców granicznych, które zostały ustanowione w tym miejscu, by wyznaczyć konkretne obszary.

Na południowym skłonie szczytu zlokalizowana jest Jaskinia w Trzech Kopcach, która nazywana jest również Grotą Klimczoka, gdyż to właśnie w niej ponoć Wojciech i Mateusz Klimczok zorganizowali sobie kryjówkę. Z kolei na północnym stoku odkryte zostały kamienne kopczyki, ale jak na razie ich nie zbadano ich dokładnie.

W latach 30. ubiegłego stulecia na szczycie Trzech Kopców zostało zbudowane prywatne turystyczne schronisko. Uległo ono jednak zniszczeniu pod koniec drugiej wojny światowej, choć jego fundamenty można obejrzeć jeszcze dziś, znajdują się dokładnie przy szlaku turystycznym oznakowanym na żółto, a wiodącym z Klimczoka na Błotny.

Po południowo-wschodniej stronie szczytu przebiega czerwony szlak z Siodła pod Klimczokiem na Przełęcz Salmopolską. Stokami południowo-zachodnimi biegnie oznakowany na czerwono szlak narciarski z Klimczoka przez Trzy Kopce oraz przełęcz Karkoszczonkę do miejscowości Szczyrk.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Szczyt Trzy Kopce
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail