Jaskinia Smocza Jama

fot. Emeczka
fot. Emeczka

Jaskinia Smocza Jama znajduje się w Tatrach Zachodnich, w dolnej części Wąwozu Kraków, w Dolinie Kościeliskiej. Jaskinia jest dość krótkim i stromym korytarzem, który przebija skałę na wylot. Jaskinia Smocza ma długość 37 metrów i wysokość 16,5 metra. Otwór wejściowy do jaskini znajduje się na wysokości około 1100 m n.p.m. Jako jedna z niewielu jaskiń znajdujących się w Tatrach udostępniona jest do zwiedzania.

Dotrzeć do jaskini możemy za pomocą niewielkiej ścieżki z drabiną oraz z łańcuchami. W jaskini także dla bezpieczeństwa zwiedzających znajdują się łańcuchy. Jaskinia Smocza Jama jest jaskinią ciemną oraz dość krętą, zatem jeśli planujemy ją zwiedzić to koniecznie na tę okazję powinniśmy się zaopatrzyć w latarkę. Jeden z fragmentów szlaku, który wiedzie przez jaskinię można ominąć przechodząc po zabezpieczonej łańcuchami skale. Możliwość taka istnieje od roku 1967. Sama zaś jaskinia znana i chętnie odwiedzana była już wiele wcześniej. Pierwsza wzmianka na jej temat znajduje się w przewodniku Kolbenhayera pochodzącym z roku 1876.

Pierwotnie jaskinię zwiedzano w odwrotną stronę co ponoć o wiele bardziej zwiększało wrażenia turystów. Przez Jaskinię Smocza Jama przechodzi żółty szlak turystyczny prowadzący z Polany Pisanej przez Wąwóz Kraków.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Jaskinia Smocza Jama w Dolinie Kościeliskiej
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2021 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail