Kościół parafialny p.w. św. Jakuba

Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Szczyrku to przepiękna budowla warta obejrzenia. Jego budowa przypada na lata 1797 - 1800. zatem obecnie zabytek ten liczy sobie ponad 200 lat. I jest on oficjalnie uznany za najcenniejszy zabytek znajdujący się na terenie Szczyrku. Wnętrze kościoła utrzymane jest w późnobarokowym stylu. Warte bliższego przyjrzenia są trzy przepiękne, zdobione ołtarze, wiele obrazów zdobiących kościół (w tym jeden szczególny obraz pochodzący z XVII, a przedstawiający postać Świętego Jana) , ponadto znajduje się tam kamienna chrzcielnica oraz trzy kropielnice datowane na rok 1800.

Uwadze turysty nie ujdzie także niezwykła ambona, jak i dzwon zawieszony na wieży. Pochodzi on prawdopodobnie z roku 1691, zatem jest wiele starszy od samego kościoła. Kościół był przebudowywany w okresie międzywojennym, poza tym istnieje w nienaruszonym stanie, zatem jest prawdziwą lekcją dawnej architektury. Uczestnicząc w Mszy Świętej w tym właśnie kościele czuje się niezwykły klimat tego miejsca. Msze święte odbywają się w następujących godzinach: 6.15, 9.45, 11.00, 19.00 (18.00), sobota - 19.00 (18.00). Kościół naturalnie jest przygotowany na zwiedzanie przez turystów, jednak należy bezwzględnie przestrzegać zasad.

Zwiedzać kościół można jedynie wtedy, gdy nie odbywa się msza, by nie przeszkadzać wiernym w modlitwie. Oczywiście jest to jedno z takich miejsc, gdzie należy zachować ciszę ze względu na charakter zabytku. Będąc już na miejscu warto także obejrzeć zabytkowe lipy przy kościele św. Jakuba, gdzie wiązano za karę przestępców. Do tego zabytku jest bardzo łatwo dotrzeć ponieważ mieści się on w samym centrum Szczyrku przy ulicy Beskidzkiej 107.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jakuba
Dane kontaktowe
Nazwa
Parafia św. Jakuba Apostoła w Szczyrku
Adres:
43-370 Szczyrk
Kolorowa
Telefon(y):
33 817 84 29
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail