Zakopane - nie tylko narty!

Zakopane to jedno z popularniejszych pod względem turystycznym miejsc w województwie małopolskim. Położone malowniczo u stóp Tatr, z górującym nad miastem od południa Giewontem. Warto wiedzieć, iż znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego mieści się w granicach administracyjnych Zakopanego. Co robić w Zakopanem, na co zwrócić szczególną uwagę?

Zakopane – zimowa stolica Polski

Zakopane, szczególnie w okresie zimowym, kojarzone jest głównie ze sportami zimowymi. Skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, bowiem rzeczywiście na terenie miasta znajdują się liczne ośrodki narciarskie, które dysponują nie tylko kilometrami tras zjazdowych, ale także takimi atrakcjami jak snowparki, lodowiska, tory saneczkowe, szkoły narciarskie i wiele innych.

W mieście organizowane są liczne imprezy sportowe o charakterze międzynarodowym, jak między innymi Puchar Świata w skokach narciarskich, odbywający się na słynnej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza. W czasie wycieczki po mieście, warto oczywiście odwiedzić skocznię. Zakopane to jednak nie tylko narty, gdyż w okresie zimowym można spędzać tu czas na wiele różnych sposobów.

100 procent relaksu z widokiem na góry!

Miasto jest coraz to bardziej popularne wśród miłośników relaksu w SPA. Wiele ośrodków w Zakopanem świadczy tego rodzaju usługi, zatem można oddawać się licznym odprężającym zabiegom w niezwykłej atmosferze, spoglądając jednocześnie na ośnieżone górskie szczyty. Jednym z nich będzie z pewnością Hotel w Zakopanem - Aries & SPA (ul. Mariusza Zaruskiego 5, Zakopane, tel. 18 544 44 44) oferujący nowoczesną strefę wellness i spa z kosmetykami Dr Ireny Eris.

Coś dla aktywnych, coś dla lubiących wygodę

Z całą pewnością warto wybrać się na wycieczkę na Kasprowy Wierch, Gubałówkę czy też na Butorowy Wierch. Miłośnicy aktywnej formy wypoczynku mogą podążyć na szczyt pieszo, ale nie jest to jedyna możliwość. Na Gubałówkę każdego chętnego wywiezie wygodna kolejka linowo-terenowa, z kolei na Kasprowy Wierch można dostać się na przykład popularną kolejką linową. Aby dostać się bez większego wysiłku na Butorowy Wierch, trzeba wsiąść na kolejkę linowo-krzesełkową.

Zakopane dla miłośników historii

W mieście znajduje się całe mnóstwo wspaniałych zabytków, które warto bliżej poznać. Jednym z takich obiektów jest na przykład drewniana kaplica w Jaszczurówce, powstała początkiem XX wieku, zaprojektowana przez samego Stanisława Witkiewicza. Warto również w wolnej wybrać się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są liczni przedstawiciele polskiej kultury (między innymi wspomniany Witkiewicz czy Kornel Makuszyński). Na nowym cmentarzu (otwartym w 1907 roku) także spoczywają ludzie wybitni, zasłużeni nie tylko dla Zakopanego, ale dla całego kraju. 

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Aries Hotel & SPA
Aries Hotel & SPA
Zakopane (~0.1 km)
Pomnik Ratownikom Górskim
Pomnik Ratownikom Górskim
Zakopane (~0.1 km)
Muzeum Karola Szymanowskiego
Muzeum Karola Szymanowskiego
Zakopane (~0.2 km)
Muzeum Harcerskie
Muzeum Harcerskie
Zakopane (~0.2 km)
Wystawa w kawiarni potrwa do końca lutego!
Wystawa w kawiarni potrwa do końca lutego!
Zakopane (~0.3 km)
Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny
Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny
Zakopane (~0.3 km)
Cmentarz na Pęksowym Brzysku
Cmentarz na Pęksowym Brzysku
Zakopane (~0.4 km)
Gabinet Figur Woskowych
Gabinet Figur Woskowych
Zakopane (~0.4 km)
Muzeum Stylu Zakopiańskiego
Muzeum Stylu Zakopiańskiego
Zakopane (~0.4 km)

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Odkryj uroki pobytu w SPA
Dane kontaktowe
Nazwa
Hotel Aries Zakopane
Adres:
34-500 Zakopane
Mariusza Zaruskiego 5
Telefon(y):
brak danych
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail