Kompleks Zagroń Istebna

Kompleks Zagroń Istebna jest ośrodkiem narciarskim w Istebnej. Położony jest na północnym stoku Zagronia wznoszącego się na wysokość 684 m n.p.m, nad rzeką Olzą. Znajduje się około 500 metrów na zachód od Złotego Gronia, gdzie także działa ośrodek narciarski. W skład omawianego kompleksu wchodzą także Centrum Zdrowia i Energii "Meridian" (ośrodek Spa) oraz Park Wodny "Olza", w którym znaleźć można liczne atrakcje jak między innymi wodospady płaszczowe, gejzery, kręta zjeżdżalnia, grota solno-skalna, sauny.

Na obszarze ośrodka oddane do dyspozycji są takie wyciągi jak czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, wyciąg talerzykowy oraz wyciąg taśmowy. Wyciąg krzesełkowy ma długość 840 metrów, a jego przepustowość wynosi 2400 osób na godzinę. Wyciąg posiada 113 kanap, a czas wyjazdu wynosi około 7 minut. Wyciąg talerzykowy ma długość 270 metrów i może przewieźć w ciągu godziny 650 osób, posiada 43 talerzyki, a czas wyjazdu wynosi 3 minuty. Ostatni wymieniony wyciąg - wyciąg taśmowy dla dzieci jest najkrótszy. Ma długość 110 metrów, przepustowość 300 dzieci na godzinę. Wyjazd nim trwa 2 minuty.

W kompleksie znajduje się 5 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy 1. i 2.niebieskimi trasami zjazdowymi, obie mają długość około 900 metrów. Znajdują się po wschodniej stronie wyciągu krzesełkowego. Średnie nachylenie tras wynosi 16 proc., są ratrakowane, oświetlone oraz sztucznie dośnieżane. Trasa 3. oznakowana kolorem zielonym jest trasą przeznaczoną dla początkujących, przebiega wzdłuż wyciągu talerzykowego. Trasy 4. i 5. biegną po zachodniej stronie wyciągu krzesełkowego, mają długość po 900 metrów oraz zmienny stopień trudności, oznakowane na czerwono i niebiesko. W części górnej nie są one oświetlone. Pomiędzy ostatnimi trasami mieści się snowpark.

Na miejscu znajdują się punkty gastronomiczne, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego. Wymieniony wciąg krzesełkowy został oddany do użytku w roku 2009, wcześniej zamiast niego istniał dwuosobowy wyciąg orczykowy. Ciekawostką jest, iż w ostatnich latach na nartach jeździł tutaj prezydent Polski, Bronisław Komorowski.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Kompleks Zagroń Istebna
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2018 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail