Plaża


Wikipedia, fot. Alina Zienowicz

Plaża w Sopocie jest jedną z bardziej atrakcyjnych na całym wybrzeżu. Jest to miejsca dla absolutnie każdego turysty, zarówno dla tych, którzy lubią mniej czy bardziej aktywnie spędzać czas. Plaża ta rozciąga się niemal na całą długość Sopotu licząc sobie prawie 4,5 kilometra i jest oddzielona od zabudowań miejskich wałem wydm, które sięgają w niektórych miejsca 4 metrów n.p.m. Zajmuje ona łączną powierzchnię 26 hektarów. W najszerszym miejscu plaża ma szerokość do 110 metrów, zaś w najwęższym jest szeroka jedynie na 15 metrów. Plażę rozdziela sopockie molo. W stronę Gdyni ciągnie się plaża północna, zaś w stronę Gdańska biegnie plaża południowa.

W sezonie letnim plaża jest strzeżona. Bezpieczeństwa plażowiczów pilnują profesjonalni ratownicy, którzy posiadają łodzie motorowe oraz najlepszy sprzęt ratowniczy. Właśnie tutaj działa też specjalna nawodna karetka z lekarzem na pokładzie (jedyna taka na obszarze Trójmiasta).

Turyści wypoczywający na plaży w Sopocie z całą pewnością nie będą się nudzić, ponieważ w czasie lata organizowanych jest tu całe mnóstwo atrakcji. Można wypożyczyć sprzęt wodny, a także leżaki. Wobec tego nie trzeba ciągnąć ze sobą na plażę wszystkich potrzebnych do wypoczynku sprzętów. Znajdują się tu liczne zjeżdżalnie, boiska sportowe, szkoła sportów wodnych, organizowane są rozmaite zabawy i konkursy jak między innymi turnieje siatkowej piłki plażowej, biegi przełajowe i wiele innych. Oczywiście plaża jest dostosowana także do najmłodszych, którzy znajdą tu całe mnóstwo atrakcji dla siebie, gdy rodzice będą wypoczywać.

Zaraz przy plaży mieszczą się liczne punkty gastronomiczne, gdzie można zjeść i napić się różnych napojów od zimnego piwa i innych zimnych płynów, po gorącą kawę i herbatę. Na plaży (głównie w okolicy molo) organizowane są również liczne imprezy jak festyny i koncerty. Na całej długości plaży istnieje bardzo wiele wygodnych zejść. Kąpieliska w Sopocie wiele razy zyskiwały nagrodę Błękitnej Flagi.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Molo spacerowe
Molo spacerowe
Sopot (~0.1 km)
Szlak Mew
Szlak Mew
Sopot (~0.1 km)
Zakład Balneologiczny z dawną latarnią morską
Zakład Balneologiczny z dawną latarnią morską
Sopot (~0.2 km)
Kościół Zbawiciela
Kościół Zbawiciela
Sopot (~0.2 km)
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Sopot (~0.3 km)
Dom Zdrojowy
Dom Zdrojowy
Sopot (~0.3 km)
Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Sopot (~0.3 km)
Grand Hotel
Grand Hotel
Sopot (~0.3 km)
Łazienki Południowe
Łazienki Południowe
Sopot (~0.3 km)

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Plaża
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail