Dom Ewy Braun


Wikipedia, fot. Staszek99

Tak zwany "Dom Ewy Braun" (bądź też Willa Ewy Braun) znajdujący się w Pobierowie nieopodal plaży, choć obecnie dość mocno niszczeje, jest sporą atrakcją dla przybywających do miejscowości turystów (również niemieckich). Każdy, kto wie o tym miejscu, chce je zobaczyć i nic dziwnego, bo wiąże się interesującymi historiami i postaciami, które zna cały świat. A dotrzeć do niego nie jest trudno. Wystarczy udać się do końca ulicy Grunwaldzkiej podążając na zachód i kierując się na bazę ratowników. Niedaleko tego miejsca znajduje się ścieżka prowadząca przez las, którą dojdziemy do omawianego obiektu.

Dom ten wzniesiony został w czasie drugiej wojny światowej i właśnie w latach 40. ubiegłego wieku miała w nim przebywać podobno Ewa Braun, kochanka a następnie żona Adolfa Hitlera. Choć obecnie domek stoi w lesie, dawniej roztaczał się stąd piękny widok na morze. Później jednak zostały zasadzone drzewa, które obecnie są dość pokaźnych rozmiarów i przez to zasłaniają widok. Do końca wojny obiekt ten był bardzo starannie strzeżony przez niemieckich żołnierzy, którzy rzekomo pilnowali, aby Braun mogła w ciszy i spokoju wypoczywać w swojej letniej rezydencji. Istnieją pogłoski na temat tego, jakoby sam Hitler odwiedzał Braun w owym domku, zaś organizacja tych spotkań miał się zajmować marszałek lotnictwa czyli sam Hermann Göring, który w końcu mieszkał niedaleko stąd, bo w Międzywodziu.

W tej chwili budynek nie jest strzeżony i dostęp do niego ma każdy zainteresowany. Niestety także złodzieje i wandale, którzy już dość mocno zdążyli ograbić i zdewastować obiekt. Zapewne jeszcze trochę, a willa stanie się atrakcją chyba wyłącznie dla fanów urbexu. Po zakończeniu działań wojennych w omawianym obiekcie istniał dom wczasowy, później jednak willę przejęły władze Rewala. Teraz willa również ma właściciela, który jednak zdaje się nie interesować jej losem. A szkoda, bo gdyby obiekt został porządnie odremontowany, mógłby stać się prawdziwą atrakcją, która przyciągałaby jeszcze większe tłumy turystów.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Ulica Grunwaldzka
Ulica Grunwaldzka
Pobierowo (~0 km)
Plaża
Plaża
Pobierowo (~1.5 km)
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny Pobierowo
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny Pobierowo
Pobierowo (~1.7 km)
Lasy sosnowe
Lasy sosnowe
Pobierowo (~1.8 km)
Letniskowy Szlak Pobierowa
Letniskowy Szlak Pobierowa
Pobierowo (~1.8 km)
Zachodni Szlak Łącznikowy
Zachodni Szlak Łącznikowy
Pobierowo (~4.3 km)
Koński Kierat
Koński Kierat
Rewal (~8.9 km)
Amfiteatr
Amfiteatr
Rewal (~9 km)
Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela
Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela
Rewal (~9.2 km)

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Dom Ewy Braun
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail