Letnie kąpielisko "Mielno 216"


Oficjalna strona Mielna

Letnie kąpielisko o nazwie "Mielno 216" jest wspaniałym miejscem, gdzie w czasie gorących dni można skorzystać z morskich kąpieli i wypocząć na zadbanej, piaszczystej plaży. Kąpielisko ma długość 100 metrów. Wejście na plażę znajduje się przy ulicy Kościuszki, pod kładką (częścią promenady). Tuż przy wejściu stoi pomnik morsa. Omawiane kąpielisko w roku 2012 spełniało niezbędne wytyczne wymogi jakościowe dla wody w kąpielisku ustanowione przez Unię Europejską. Sezon kąpielowy w roku 2013 trwał od 1 lipca do 31 sierpnia.

Być może nie każdy o tym wie, ale dawniej kąpiele w morzu nie były rzeczą tak oczywistą jak teraz i chyba nawet nie zdawano sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to przyjemne, że właśnie dla przyjemności i relaksu można to robić (uważano wręcz, że kąpiel w morzu jest szaleństwem). Jeśli chodzi o Mielno, do rozwoju miejscowości jako kąpieliska przyczynił się w znacznym stopniu ówczesny właściciel Mielna, Max von Schmeling, który był prezesem Mieleńskiego Związku Kąpielowego. Nadmorskie kąpieliska powstawały bardzo powoli, kiedy pojawiały się wciąż to nowe informacje na temat tego, że jednak kąpiel morska ma korzystny wpływ na zdrowie.

Mielno oraz pobliskie Unieście zaczęły pełnić rolę kąpielisk w latach 20. ubiegłego wieku. Wcześniej już jednak zaczęto otwierać restauracje oraz miejsca noclegowe dla turystów przybywających nad morze. Ciekawostką jest, że do roku 1881 kobiety oraz mężczyźni nie mogli kąpać się wspólnie, dlatego też zostały wyznaczone godziny, w których z uroków morza mogły korzystać panie, a następnie panowie.

Kąpiele w morzu były tak dużym, niecodziennym wydarzeniem, że każdy kto nie odważył się na kąpiel, z ogromną ciekawością obserwował tych, którzy się kąpali, a zadanie miał niełatwe, bo osoby nieupoważnione miały zakaz wstępu na kąpieliska oraz podchodzenia do kabin. Teraz na szczęście każdy w Mielnie może korzystać z uroków morza i nie jest to rzeczą niebywałą.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Promenada Przyjaźni
Promenada Przyjaźni
Mielno (~0.1 km)
Pomnik Morsa
Pomnik Morsa
Mielno (~0.1 km)
Oceanarium
Oceanarium
Mielno (~0.3 km)
Pomnik Syreny
Pomnik Syreny
Mielno (~0.3 km)
Muszla koncertowa
Muszla koncertowa
Mielno (~0.3 km)
Willa przy ulicy Chrobrego 18
Willa przy ulicy Chrobrego 18
Mielno (~0.5 km)
Pomnik Jelenia
Pomnik Jelenia
Mielno (~0.5 km)
Szachulcowy pensjonat
Szachulcowy pensjonat
Mielno (~0.5 km)
Park dworski
Park dworski
Mielno (~0.6 km)

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Letnie kąpielisko "Mielno 216"
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail