Park Linowy "Tukan"


Oficjalna strona Parku Linowego "Tukan"

Park Linowy "Tukan", mieszczący się przy ulicy Chmielnej w Mielnie, jest idealnym miejscem dla tych, którzy wybierają się nad morze nie tylko po to, aby zażywać kąpieli morskich i słonecznych, ale pragną również spędzić czas nieco bardziej aktywnie. Przybywający do parku będą mogli skorzystać z 60 różnych atrakcji, które są rozmieszczone na kilku trasach.

Poza trzema trasami o różnych stopniach trudności, w parku przygotowana została także specjalna Trasa Szkoleniowa. Znajdują się tam trzy atrakcje treningowe. Najwyższy punkt na tej trasie znajduje się na wysokości 1,5 metra. Pokonanie tej właśnie trasy jest szczególnie ważne dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z parkiem linowym i tego rodzaju rozrywką. Na tej trasie każdy bowiem pozna najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa i tego, w jaki sposób należy poruszać się po innych trasach. Te krótkie, ale bardzo bogate w informacje zajęcia prowadzi profesjonalny zespół instruktorów.

Najłatwiejszą trasą jest Trasa Dziecięca. Znajduje się na niej 18 różnych atrakcji linowych. Wstęp na trasę mają dzieci posiadające minimum 130 centymetrów wzrostu. Atrakcje rozmieszczone są na wysokości około 2 metrów nad ziemią. Bezpieczne przejście trasy zapewnia profesjonalny sprzęt alpinistyczny, którym dzieci są zabezpieczone. Na trasie napotkać można między innymi zjazd na tak zwanym serferze oraz dwa zjazdy tyrolskie.

Kolejną trasą jest Trasa Średnia, na której czeka na uczestników 16 wspaniałych atrakcji. Są to atrakcje przewidziane zarówno dla dzieci (minimum 150 centymetrów wzrostu), młodzieży oraz dorosłych, którzy nie czują się na siłach, aby skorzystać z propozycji najtrudniejszej trasy. Atrakcje rozmieszczone są na różnych wysokościach, najwyższa atrakcja znajduje się na wysokości 7 metrów nad ziemią. Tutaj również znajdują się dwa zjazdy tyrolskie.

Trasa Trudna, jak sama nazwa wskazuje, wymaga dobrego przygotowania, pewnego doświadczenia i oczywiście kondycji. Zorganizowano tu aż 23 atrakcje linowe, które są atrakcjami dwupoziomowymi. Najwyższa z nich mieści się na wysokości 11 metrów nad ziemią. Znajdują się tu aż trzy zjazdy tyrolskie.

Za wstęp na najłatwiejszą trasę, tj. Trasę Dziecięcą zapłacimy 20zł, wstęp na Trasę Średnią wynosi 35zł, zaś na Trasę Trudną 40zł (ceny biletów na rok 2013, mogą ulegać zmianom). Za wstęp na Trasę Szkoleniową nie są pobierane dodatkowe opłaty. Park jest czynny codziennie od godziny 11.00 do 19.00 (godziny także mogą zostać zmienione).

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Park dworski
Park dworski
Mielno (~0.5 km)
Pomnik Lotników
Pomnik Lotników
Mielno (~0.5 km)
Jezioro Jamno
Jezioro Jamno
Mielno (~0.6 km)
Szachulcowy pensjonat
Szachulcowy pensjonat
Mielno (~0.6 km)
Pomnik Syreny
Pomnik Syreny
Mielno (~0.6 km)
Oceanarium
Oceanarium
Mielno (~0.7 km)
Willa przy ulicy Chrobrego 18
Willa przy ulicy Chrobrego 18
Mielno (~0.7 km)
Promenada Przyjaźni
Promenada Przyjaźni
Mielno (~0.7 km)
Pomnik Jelenia
Pomnik Jelenia
Mielno (~0.8 km)

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Park Linowy "Tukan"
Dane kontaktowe
Nazwa
Park Linowy "Tukan"
Adres:
76-032 Mielno
Chmielna 4
Telefon(y):
brak danych
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail