Ścieżka rowerowa Hel - Władysławowo

Ścieżka rowerowa z Helu do Władysławo liczy sobie 37 kilometrów. Możemy ją rozpocząć zarówno w Helu i podążyć do Władysławowa, bądź też z Władysławowa do Helu. Jeśli jesteśmy akurat we Władysławowie i szukamy interesującego rozwiązania na powrót do Helu, musimy znaleźć się przy Dworcu Głównym PKP mieszczącym się przy ulicy Dworcowej. Stamtąd musimy kierować się w prawo na ulicę Towarową, a dalej w lewo na ulicę Starowiejską. Musimy podążać zgodnie z drogowskazem prowadzącym do Helu.

Po pierwszym kilometrze znajdziemy się przy ulicy Bohaterów Kaszubskich. Co prawda jeszcze za wcześnie na odpoczynek, ale warto się zatrzymać, aby obejrzeć zabytkową kapliczkę na rozdrożu pochodzącą z 1869 roku. Kawałek dalej będzie nieco młodsza kapliczka z 1908 roku, musimy przy niej skręcić w lewo. Wjedziemy wówczas na ścieżkę rowerową i około 7 kilometrów będziemy nią podążać aż wjedziemy na do wsi o nazwie Chałupy. Musimy jechać wzdłuż drogi głównej do Helu. Za chwilę ponownie wjedziemy na ścieżkę rowerową. Po prawej stronie jest wejście na ścieżkę przyrodniczą o nazwie "Uroczysko Każa" już w miejscowości Kuźnica. Warto wybrać się w podróż ową ścieżką.

Przy dwunastym kilometrze po lewej stronie znajduje się szlak historii militarnej gminy Jastarnia. Kiedy wjedziemy do Kuźnicy, musimy kierować się przystani i molo, które miniemy, a dalej będziemy mijać charakterystyczną kapliczkę z drewna. Niebawem ukaże się nam parking rowerowy przed Jastarnią. Przy około 20 kilometrze naszej trasy natrafimy na wjazd na ścieżkę przyrodniczo-rowerową o nazwie "Torfowe Kłyle". Po wyjeździe ze ścieżki znajdziemy się przy ulicy Polnej. Będąc w Jastarni przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Bałtyckiej musimy skręcić w lewo, aby dojechać do zabytkowej rybackiej chaty. Wokół będzie mnóstwo atrakcji jak między innymi kapliczka św. Józefa, cmentarz, Latarnia Morska. Kiedy znajdziemy się na ulicy Stelmaszczyka musimy zjechać w prawo na pomost cumowniczo-spacerowy.

Za chwilę znajdziemy się w porcie w Jastarni. Tam też ścieżka rowerowa kończy się i będziemy musieli przejechać kawałek chodnikiem bądź ulicą. Ale tylko kawałek, bo za chwilę znów wjeżdżamy na ścieżkę i będziemy mijać Muzeum Rybackie "Pod Strzechą". Dalej podążamy w stronę Juraty. Tam też szlak przebiega zaraz przy brzegu Zatoki Puckiej (trasa ta łączy się ze znakowanym na niebiesko szlakiem turystycznym). Jedziemy ulicą Wojska Polskiego, Międzymorze, aż dojedziemy do mola i deptaku w Juracie. Jest to już około 25 kilometr podróży, zatem jeśli czujemy taką potrzebę, możemy odpocząć. Po ewentualnym odpoczynku wracamy na ścieżkę rowerową i za kilka kilometrów będziemy mijać Muzeum Obrony Wybrzeża, stanowisko ogniowe B2 baterii Schleswig-Holstein, kolejkę wąskotorową.

Jeszcze kawałek i dotrzemy do Dworca PKP w Helu. Ścieżka rowerowa kończy się przy skrzyżowaniu ulic Bocznej, Sikorskiego, Wiejskiej i Przybyszewskiego. My jednak nie musimy jeszcze kończyć naszej wycieczki. Ulicą Lipową możemy podążyć w stronę Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego czyli do słynnego helskiego fokarium, a jeszcze dalej do portu jachtowego i rybackiego.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Ścieżka rowerowa Hel - Władysławowo
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2019 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail