Szlak Miejski

Szlak Kajakowy
Szlak Kajakowy
Oficjalna strona Ustronia

Szlak Miejski jest niedługim szlakiem spacerowym. Warto go odbyć zaraz po przyjeździe do Ustronia, by nieco lepiej poznać miasto. Wycieczkę zaczynamy przechodząc przez skwer znajdujący się zaraz za Urzędem Miasta, przechodzimy przez ulicę 3-go Maja i udajemy się do Parku Lazarów, na który warto zwrócić szczególną uwagę z tego względu, że jest on doskonale utrzymany. Dalej dotrzemy do ulicy Hutniczej, na której zlokalizowane jest Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego będące dawnym Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa. Jeśli chcemy odwiedzić muzeum, nasza wycieczka wydłuży się o około godzinę czasu.

Opuszczając muzeum nasz szlak będzie skręcał w lewą stronę i poprowadzi nas do ulicy Parkowej. W niedalekiej odległości znajduje się Park Kuracyjny i amfiteatr ustroński. Kiedy przejdziemy przez tory, za kilkadziesiąt metrów będziemy musieli skręcić w lewo i wyjdziemy a asfaltową alejkę, która prowadzi wzdłuż rzeki Wisły. Właśnie to miejsce jest miejscem szczególnie malowniczym w Ustroniu. Możemy się na chwilę zatrzymać i usiąść na wygodnej ławeczce lub nad brzegiem rzeki, aby odpocząć i obejrzeć fantastyczne widoki. Z tegoż miejsca bardzo dobrze widać zalesione górskie stoki. Idąc dalej zgodnie z wcześniej obranym kierunkiem dojdziemy do mostu na Wiśle. Tutaj powinniśmy skręcić w lewo. Będziemy teraz przechadzać się ulicą Grażyńskiego i niebawem dotrzemy do Urzędu Miasta.

Warto wiedzieć, że podążając Szlakiem Miejskim możemy obejrzeć bardzo ciekawe ustrońskie obiekty takie jak między innymi dawny Zakład Kąpieli Borowinowych, wspomniane Muzeum Ustrońskie, do którego warto wstąpić, Rezydencję Parkową, Staw Kajakowy, Park Kuracyjny z amfiteatrem.

Cała trasa ma długość około trzech kilometrów i powinniśmy ją pokonać w około godzinę (dłużej jeśli zatrzymamy się w muzeum). Jest to zatem idealna trasa na wycieczki rodzinne z małymi dziećmi.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

» Hotele Nowy Zyzdrój
» Hotele Karłów k. Kudowy Zdrój
» Hotele Izby k/Krynicy Zdrój
» Hotele Ustroń (~2.2 km)
» Hotele Wisła (~9.3 km)
» Hotele Skoczów (~13.8 km)
» Hotele Jaworze (~16.6 km)
» Hotele Szczyrk (~18.2 km)
» Hotele Cieszyn (~18.2 km)
» Hotele Istebna (~21.2 km)
» Hotele Lipowa (~25.5 km)
» Hotele Tresna k. Żywca (~33 km)
» Hotele Przyłęków (~37 km)
» Hotele Piasek (~40 km)
» Hotele Kobiór (~45.3 km)
» Hotele Inwałd (~49.5 km)

Podziel się

Szlak Miejski
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail