Park Linowy na Równicy


Oficjalna strona Ustronia

Park Linowy znajdujący się na samym szczycie malowniczej góry Równica jest fantastycznym wysokościowym torem przeszkód zarówno dla starszych jak i młodszych. Park ten zlokalizowany jest niedaleko schroniska górskiego.

Z racji tego, że zabawa w parku odbywa się na wysokości, zanim zostaniemy wpuszczeni na poszczególne trasy, będziemy musieli odbyć kilkuminutowe obowiązkowe szkolenie, dzięki któremu najpierw w teorii, a następnie w praktyce dowiemy się, jak prawidłowo posługiwać się sprzętem asekuracyjnym. Trasę treningową przejdziemy początkowo pod okiem najlepszych pracujących w Parku Linowym specjalistów.

Na omawiany Park Linowy składa się pięć bardzo ciekawych tras. Każda z nich o innym stopniu trudności, z innymi przeszkodami do pokonania. Łączna długość tras wynosi przeszło jeden kilometr. Łączna ilość przeszkód - 68.

TRASA WIKINGÓW: Jest to trasa oznakowana pomarańczowym kolorem, na którą składa się 25 różnych przeszkód. Przeszkody zawieszone są na wysokości od 3 do aż 12 metrów nad ziemią i jest to bez wątpienia najtrudniejsza trasa w parku. Na trasie tej będziemy musieli pokonać między innymi 4 zjazdy tyrolskie, które mają długość od 20 do 40 metrów, dalej mosty linowe birmańskie i tybetańskie, kładki, sieci do trawersowania, ruchome belki zarówno podłużne jak i poprzeczne, wiszące opony, równoważnia.

TRASA SAMURAJÓW: Trasa ta biegnie równolegle do trasy Wikingów i jest to trasa o bardzo zbliżonym stopniu trudności do pierwszej omawianej. Trasa Samurajów składa się z 16 różnych przeszkód, jest ona oznaczona zielonym kolorem. Będąc już na czternastej przeszkodzie możemy skręcić w prawo, a po trzech kolejnych zejść na ziemię. Jest to doskonałe wyjście dla wszystkich tych, którzy poczują zmęczenie i zdecydują się zejść z trasy.

TRASA INDIAN: Jest to trasa znakowana na czerwony kolor i napotkamy na niej 16 przeszkód zlokalizowanych na wysokości od 3 do 7 metrów nad ziemią. Na trasie tej spotkamy między innymi takie przeszkody jak Skok Tarzana, który skieruje nas na podniebny surfing lub też sieć zawieszoną pięć metrów dalej. Ważne jest to, że trasa ta może być połączona z TRASĄ TARZANA. I jeśli zdecyduje się na to, wydłużymy świetną zabawę o kolejne 12 przeszkód.

TRASA TARZANA: Trasa ta jest trasą znakowaną na kolor niebieski. Przeszkody zawieszone są tu na wysokości od 3 do 7 metrów. Łącznie na trasie tej napotkamy 12 różnych przeszkód. Znajdziemy między innymi takie przeszkody jak ścianka wspinaczkowa, sieć pajęcza, jeżdżąca balia czy przeskok między platformami.

TRASA PIRATÓW: Trasa ta jest trasą bardzo przyjazną dla najmłodszych (dzieci od piątego roku życia) jak również dla wszystkich tych, którzy mają lęk wysokości, gdyż przeszkody zawieszone są tylko 2,5 metra nad ziemią. Na trasie tej napotkamy 12 platform oraz 11 przeszkód jak między innymi most himalajski, mosty birmańskie, tyrolka, drabinki. Ważne jest to, że trasa ta posiada jeden z najbardziej nowoczesnych systemów asekuracyjnych (EXPOGLIDER). Dzięki temu właśnie systemowi nie musimy przepinać karabinków na drzewach.

Ceny biletów - dorośli:

 • Jedna trasa: 35,00 zł
 • Dwie trasy: 40,00 zł
 • Trzy trasy: 45,00 zł
 • Trasa Piratów: 30,00 zł (w cenie biletu są dwa przejścia, bez możliwości przekazywania biletu innej osobie)

Ceny biletów - dzieci do 12. roku życia:

 • Jedna trasa: 30,00 zł
 • Dwie trasy: 35,00 zł
 • Trzy trasy: 40,00 zł
 • Trasa Piratów: 25,00 zł (w cenie biletu są dwa przejścia, bez możliwości przekazywania biletu innej osobie)

Wypożyczenie rękawic - 2,50zł

Dzieci poniżej 12. roku życia mogą wejść na wysokość wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie muszą okazać pisemną zgodę rodziców na wejście na wysokość. Dzieci mogą wejść bez opieki osób dorosłych wyłącznie na Trasę Piratów, lecz również potrzebna jest pisemna zgoda, jeśli opiekuna nie ma w Parku z dzieckiem. Stosowne formularze można wypełnić na miejscu w kasie lub też pobrać je ze strony Parku Linowego.

Park Linowy jest otwarty każdego dnia od godziny 10.00 aż do zmierzchu. Ostatnie wejście na wysokość odbywa się o godzinie 18.30.

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

» Hotele Nowy Zyzdrój
» Hotele Izby k/Krynicy Zdrój
» Hotele Karłów k. Kudowy Zdrój
» Hotele Ustroń (~3.7 km)
» Hotele Wisła (~10.7 km)
» Hotele Skoczów (~12.3 km)
» Hotele Jaworze (~13 km)
» Hotele Szczyrk (~15.2 km)
» Hotele Cieszyn (~20.5 km)
» Hotele Bielsko-Biała (~22 km)
» Hotele Istebna (~22.9 km)
» Hotele Lipowa (~23.1 km)
» Hotele Tresna k. Żywca (~30.3 km)
» Hotele Przyłęków (~35.2 km)
» Hotele Piasek (~37.5 km)
» Hotele Kobiór (~42.8 km)

Podziel się

Park Linowy na Równicy
Dane kontaktowe
Nazwa
Park Linowy na Równicy
Adres:
43-450 Ustroń
9 listopada 4
Telefon(y):
33 854 27 28
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
 • Bądź na bieżąco
  Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
  E-mail