Park Collinsa


Oficjalna strona Ostródy

Historia Parku Collinsa zaczyna się już na przełomie XIX i XX wieku. Teren, na którym znajduje się park został podarowany miastu przez wdowę po Collinsie, rajcy miejskim. Park został zaprojektowany przez słynnego architekta Ernesta Larass'a.


Park Collinsa znajduje się nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, a w samym parku można podziwiać przeszło stuletni starodrzew, który jest dość dobrze zachowany. Ponadto w Parku Collinsa znajduje się słynny Kamień Plebiscytowy, który to nawiązuje do plebiscytu na Mazurach jaki miał miejsce w latach 20. ubiegłego stulecia. Kamień-pomnik przez wiele lat po drugiej wojnie światowej był przewrócony napisem do dołu i dopiero w roku 2002 został on odkryty przez Wojciecha Gudaszewskiego. Następnie został on podniesiony przez członków Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego "Sasinia". Na terenie parku zlokalizowana jest również wieża Bismarcka.


Przez wiele lat Park Collinsa był miejscem wyjątkowo zaniedbanym i służył wyłącznie do tego, by poprzez przejście nim skracać sobie drogę nad jezioro. Dodatkowo był on miejscem, gdzie szerzył się proceder nielegalnego wyrzuciania śmieci. Pomimo tego, że zaraz przy parku znajduje się hotel, jego właściciel także nie dbał o park w żaden sposób.


Na szczęście niedługi czas temu dzięki pomocy finansowej otrzymanej ze środków Unii Europejskiej Park Collinsa "powrócił do życia". Przeszło trzy hektary parku poprzedzielane są teraz ładnymi wybrukowanymi alejkami wzdłuż których znajduje się wiele stylowych ławeczek gdzie można chwilę usiąść i odpocząć.

Uroczyste otwarcie odrestaurowanego parku ucieszyło przede wszystkim najmłodszych, gdyż obecnie znajdują się tam takie atrakcje jak wspaniałe place zabaw z licznymi grami, linarium, ścieżka dydaktyczna, stoły do gry w tenisa, boisko do piłki siatkowej, do koszykówki, pole do minigolfa, trzy ściany wspinaczkowe dla maluchów, a także liczne urządzenia do treningu siłowego na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także stoły do gry w szachy. Park jest bardzo dobrze oświetlony, dlatego też nawet wieczorami jest tam naprawdę przyjemnie. W parku znajdują się również specjalne miejsca na rowery. Wstęp do Parku Collinsa kosztuje zaledwie symboliczną złotówkę.
 

Opracowanie jest prawem chronione - kopiowanie i przetwarzanie jest zabronione.

Komentarze

Zobacz także

Inne atrakcje turystyczne w okolicy

Wieża Bismarcka
Wieża Bismarcka
Ostróda (~0.1 km)
Pomnik plebiscytowy
Pomnik plebiscytowy
Ostróda (~0.2 km)
 Plaża miejska nad Jeziorem Drwęckim
Plaża miejska nad Jeziorem Drwęckim
Ostróda (~0.3 km)
Tor kajakowy
Tor kajakowy
Ostróda (~0.4 km)
Wyciąg do nart wodnych
Wyciąg do nart wodnych
Ostróda (~0.8 km)
Bulwar nad Jeziorem Drwęckim
Bulwar nad Jeziorem Drwęckim
Ostróda (~0.8 km)
Amfiteatr
Amfiteatr
Ostróda (~0.8 km)
Fontanna nad Jeziorem Drwęckim
Fontanna nad Jeziorem Drwęckim
Ostróda (~1 km)
Zabytkowy wóz strażacki
Zabytkowy wóz strażacki
Ostróda (~1.2 km)

Zobacz także

Zobacz także hotele z rezerwacją online

Podziel się

Park Collinsa
  home
  wstecz
  drukuj
Hotelisko.pl
> O nas
> Reklama
> Regulamin
> Kontakt
> Mapa strony
> Dodaj nocleg
Hotele w miastach
> Warszawa
> Kraków
> Wrocław
> Gdańsk
> Poznań
> Zakopane
Kurorty letnie
> Międzyzdroje
> Kołobrzeg
> Ustka
> Hel
> Łeba
> Rewal
© 2008 - 2020 Get In Web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl.
  • Bądź na bieżąco
    Najlepsze oferty noclegowe i informacje o konkursach prosto na e-mail. Zapisz się do newslettera!
    E-mail